11 רחובות בתל אביב-יפו ייהפכו למדרחובים בקרוב

עיריית תל אביב-יפו מצטרפת ליותר מ-200 ערים מתקדמות בעולם שנקטו מהלכים דומים, כדי לעודד התניידות בהליכה ושימוש באופניים ■ מדיניות זו מובילה לעידוד המסחר המקומי ותאפשר שמירה על תקנות הריחוק החברתי

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מדרחוב שוק לוינסקי
מדרחוב שוק לוינסקי, טרום תקופת הקורונהצילום: דוברות עיריית תל אביב-יפו

בשבועות הקרובים 11 מקטעי רחובות בתל אביב-יפו צפויים להפוך למדרחובים ולהיסגר לתנועת כלי רכב, בדומה למודל של רחוב לוינסקי - מהלך שמבצעות ערים מתקדמות רבות בעולם, שמטרתו תעדוף הולכי רגל ורוכבי אופניים, ועידוד המסחר המקומי. המהלך מצטרף להחלטה מלפני כמה שבועות שפורסמה ב-TheMarker לסלילת 20 ק"מ נוספים לשבילי אופניים ב-2020 בעיר.

יותר מ-200 ערים בעולם נקטו מהלכים מהירים דומים בתקופת הקורונה, כדי לעודד התניידות בהליכה ושימוש באופניים, תוך שמירה על ריחוק חברתי, ולהקטין את הנסיעה בכלי רכב פרטי שיוצר גודש בערים. כך למשל, בארה"ב, בקנדה, באוסטרליה ובגרמניה סגרו רחובות ואף שכונות לרכב ממונע, הקצו שבילי אופניים זמניים, הרחיבו מדרכות באופן זמני - וככלל, האטו את התנועה בכבישים. באוקלנד קליפורניה, למשל, הוכרז כי 10% מסך אורך הרחובות בעיר, ייחסמו למכוניות והרחובות ישמשו לאופניים ולהולכי רגל.

מדרחוב שוק לוינסקי
מדרחוב שוק לוינסקי, טרום תקופת הקורונהצילום: דוברות עיריית תל אביב-יפו

הפיכת רחובות בעלי מאפיינים מתאימים (בין היתר, שאינם משמשים עורקי תנועה משמעותיים ויש בהם מסחר) ידועה כמהלך שתורם למסחר המקומי. כך למשל סגירת רחוב לוינסקי לתנועת כלי רכב הקפיצה את המסחר ברחוב. סגירת הטיימס סקוור בניו יורק העלתה את המסחר של העסקים באזור ב-117% תוך זמן קצר.

הרחובות הצפויים להיסגר לכלי רכב הם רחובות מסחריים אשר בחלקם יוצבו כיסאות וריהוט רחוב. המדרחובים צפויים לשמש את התושבים והמבקרים שיוכלו ללכת במרחב עירוני בטוח, נגיש ומזמין המקל גם על שמירת כללי הריחוק החברתי.

הרחובות שיוסבו בהדרגה למדרחובים בחודש הקרוב הם:

רחוב אשתורי הפרחי - הסבת הרחוב למדרחוב וחיבורו לכיכר בזל תשפר את המרחב הציבורי ותסייע לעסקי הרחוב.

רחוב נחלת בנימין - המקטע בין הרחובות קלישר לרוטשילד יהפוך למדרחוב כדי להרחיב את מרחב הולכי הרגל ורוכבי האופניים בסביבת אלנבי וכן להרחיב את שטח העסקים. 

רחוב הארבעה - הפיכת המקטע בין הרחובות קרליבך לדה וינצ'י למדרחוב יכלול מרחב ציבורי משותף משולב עם אופניים. 

רחוב פלורנטין - המדרחוב יתפרש בין הרחובות: בן עטר, ויטאל, קורדובירו ופרנקל. במקביל יורחב שטח פעילות עסקי הלילה.

רחוב העלייה השנייה - מדרחוב בסופי שבוע ברחוב זה בסמוך לטיילת ישמש הולכי רגל ורוכבי אופניים. 

מדרחוב בשוק לוינסקי
מדרחוב שוק לוינסקי, טרום תקופת הקורונהצילום: דוברות עיריית תל אביב-יפו

רחוב דניאל - בין הרחובות הכרמל והרברט סמואל - הפיכת מקטע זה למדרחוב יקל על חיבור מסוף הכרמלית לים.

רחוב אלוף בצלות - יצירת מדרחוב בין הרחובות נחלת בנימין לרחוב השוק ישפר ויגדיל את המרחב הציבורי בפלורנטין.

רחוב נג'ארה - סגירת הרחוב לתנועה יאפשר הגדלה של שטח פעילות העסקים בכרם התימנים. המהלך מקדים את הסגירה הצפויה לקטע במסגרת עבודות הקו הסגול של הרכבת הקלה הצפויות להתחיל בעוד כמה חודשים.

סמטת בית הבד - הסבת הסמטה למדרחוב בשעות הערב והלילה תאפשר את הגדלת שטח הפעילות של עסקי הלילה בעורף בית רומנו ואת שיפור המרחב הציבורי.

רחוב יוסי בן יוסי - מדרחוב 24/7.

רחוב סגולה - מדרחוב ביפו.

הרחבת מדרחובים קיימים:

הרחבת מדרחוב שינקין - הרחוב סגור כיום לתנועה בימי שישי. כעת יורחבו זמני פעילות המדרחוב בימי שישי בבוקר ובצהריים בין הרחובות רוטשילד עד אלנבי, לשימוש הולכי הרגל ורוכבי האופניים. 

הרחבת מדרחוב לוינסקי - בין רחוב השוק לרחוב הרצל - יהפוך למדרחוב 24/7.

במסגרת היוזמה, ייפתחו הרחובות לתנועת הולכי רגל ואופניים בלבד. תתאפשר נסיעה ברחובות החוצים וכניסת אופניים למתחם. יבוצעו שינויים במיקומי שטחי הפריקה והטעינה לבקשת בעלי העסקים, לא תתאפשר חניית כלי רכב מול בתי העסק וכאמור מסעדות ודוכני אוכל יוכלו להציב שולחנות וכיסאות בהתאם להנחיות העירייה.

יש לציין כי נדרשת עבודה רבה בתחום בערים אחרות, שמצבן טוב פחות ביחס לתל אביב מבחינת תשתיות הנותנות עדיפות להולכי רגל ורוכבי אופניים

מיטל להבי, סגנית ראש העיר תל אביב-יפו ומחזיקת תיק התחבורה בעיר, מסבירה כי תוכניות החלוקה מחדש של המרחב הציבורי מתבצעות בעזרת עזרים מהירים כמו סימון בצבע, אדניות, קונוסים ועמודי חסימה. "המדרחובים עתידים לייצר מרחבים בטוחים, הן תנועתית והן בריאותית להולכי הרגל, ולסייע לשיקום העסקים באותם רחובות", היא אמרה. "היום שאחרי הקורונה מחייב אותנו לחשיבה מחוץ לקופסא ולנקיטת פעולות מהירות להתמודדות עם האתגרים המשותפים לכלל הערים בעולם ובמדינה".

יעל דורי, ראש תחום תכנון ותחבורה באדם טבע ודין, טענה כי לערים המתקדמות והתוססות בעולם יש משהו אחד במשותף - הן מתוכננות לאנשים ולא למכוניות. "האדם הוא המרכז. אנחנו מקווים שעיריות נוספות יאמצו גישה זו ויפעלו בכיוון", היא אמרה. "חשוב לזכור שעל מנת שהשינוי לא יהיה נקודתי ותחום, יש עוד כמה צעדים קריטיים - ובהם הצורך בשיפור דרמטי של פעילות התחבורה הציבורית: הקצאת נתיבים לתחבורה ציבורית בכבישים עירוניים, הבטחת גישה לתחבורה ציבורית בעיר והקפדה על עצים והצללה ברחובות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום