לא ניצלתם את הרב-קו בגלל הקורונה? ייתכן שאתם זכאים לפיצוי

הזכאים הם משתמשים שרכשו במארס חוזה חופשי חודשי וסטודנטים שרכשו חופשי שנתי ולא עשו בו שימוש בשל משבר הקורונה

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחנת אוטובוס בירושלים שנחסמה בשל הקורונה
תחנת אוטובוס בירושלים שנחסמה בשל הקורונהצילום: אוהד צויגנברג

משתמשים שרכשו במארס חוזה חופשי חודשי לשימוש בתחבורה הציבורית, וכן סטודנטים שרכשו חופשי שנתי ולא עשו בו שימוש בשל משבר הקורונה - יהיו זכאים לפיצוי. כך סיכמו שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', ומשרד האוצר.

מי שרכשו חופשי חודשי יוכלו לבחור בין שלוש אפשרויות לפיצוי: חופשי חצי חודשי בחינם, חופשי חודשי ב-50% הנחה, ‏או 50% משווי הפיצוי בערך צבור לניצול בהמשך. הפיצוי משקף את החצי השני של מארס, שבו התחבורה הציבורית פעלה במתכונת חלקית.

סטודנטים יקבלו הארכה של חודשיים בתוקף המנוי שברשותם, או 50% מהשווי בערך צבור לכל מטרה.

משרד התחבורה צפוי לפרסם בימים הקרובים את נוהל הזיכוי בכרטיסי הרב-קו. הזיכוי יתבצע באמצעים דיגיטליים, מבלי שתהיה חובה להגיע למרכזי השירות.

באפריל היו אמורות להיכנס לשימוש, בנוסף לרב-קו, אפליקציות לתשלום בתחבורה הציבורית. שלוש קבוצות זכו במכרז ההפעלה של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית ושלושת האפליקציות אף החלו לעבוד כפיילוט לקבוצת נסיינים. אלא שבעקבות משבר הקורונה והצמצום המשמעותי בתחבורה הציבורית ובביקושים, נדחתה השקתם לציבור הרחב. מועד כניסתם של האפליקציות לפעילות טרם נקבע.

היתרון של האפליקציות הוא שהן יערכו חישוב חודשי של הנסיעות שביצע המשתמש ויבחרו את אפשרות התשלום הזולה ביותר למשתמש. דמי הנסיעה ייגבו בסוף החודש ולא בזמן העלייה.

כיום, על מנת לשלם את המינימום הדרוש לנסיעות, נוסעים צריכים לתכנן את מסלול הנסיעה שלהם מראש, ועל סמך זאת, לבחור את אופן התשלום - נסיעה בין-עירונית, חופשי יומי, חופשי חודשי או נסיעה בעיר בלבד. כשהאפליקציות ייצאו לפועל, הן יעשו את החישוב עבור המשתמשים. כך למשל, אם נוסע ביצע מספר רב של נסיעות בעיר מסוימת, האפליקציה תחשב עבורו חופשי חודשי במקום נסיעות בודדות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום