לאחר שעלה חשש לגורלו - פורסם המכרז לפרויקט הרכבת הקלה בצפון

בינואר האחרון פורסם ב-TheMarker כי על רקע הגירעון הגדל בתקציב המדינה והצורך הגובר בקיצוצים, במשרד האוצר נעשו בשנה האחרונה כמה ניסיונות לבטל את התוכנית

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרכבת הקלה חיפה-צפון, הדמיה
הרכבת הקלה חיפה-צפון, הדמיהצילום: RDV Systems
אסנת ניר
אסנת ניר

הרכבת הקלה בצפון מתניעה: הבוקר (ג') פורסם על ידי חברת חוצה ישראל, זרוע הביצוע של משרד התחבורה לפרויקט, הליך המיון המוקדם (PQ) במכרז הזכייני של הרכבת הקלה חיפה-נצרת. היקף המכרז כ-3 מיליארד שקל, ועלות הפרויקט כולו נעמד ב-7 מיליארד שקל.

בינואר האחרון פורסם ב-TheMarker כי על רקע הגירעון הגדל בתקציב המדינה והצורך הגובר בקיצוצים, במשרד האוצר נעשו בשנה האחרונה כמה ניסיונות לבטל את התוכנית, ולהמירה במערך BRT - אמצעי הסעת המונים של כלי רכב רבי־קיבולת, שינועו בצירים ייעודיים ויזכו לעדיפות בצמתים.

בעקבות לחץ שהפעיל האוצר, ערך משרד התחבורה מספר פעמים השנה בחינה מחודשת של הפרויקט, ונמצא כי קו הרכבת הצפוני הוא הכרחי.

תוכניות הרכבת הקלה חיפה־נצרת מדברות על חיבור גושי היישובים בחיפה, הקריות, נצרת־נוף הגליל (לשעבר נצרת עילית) באמצעות מסילה באורך 41 ק"מ. הפרויקט עתיר התקציב הוצדק בטיעון שגוש נצרת־נוף הגליל כולל את ריכוז האוכלוסייה הגדול בגליל, עם יותר מ–200 אלף תושבים. אוכלוסייה זו, הכוללת יישובים ערביים ויהודיים מבצעת נסיעות יומיות לעבודה רבות יחסית למטרופולין חיפה. בנוסף, רמת המינוע (מספר כלי רכב ל-1,000 נפש) הנמוכה יחסית באזור, מגבירה את התלות בתחבורה ציבורית.

בהליך המיון המוקדם יכולות להשתתף חברות בינלאומית ומקומיות בעלות ניסיון בתחום הרכבתי ואיתנות פיננסית תואמת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker