יורדת מהפסים: הרכבת תפסיק לפעול מחר לחלוטין - ותנצל את ההשבתה לקידום פרויקטים

ברכבת טוענים כי מספר הנוסעים המצומצם כרגע אינו מצדיק את העלויות הגבוהות של המשך הפעלתה, גם לא במתכונת מצומצמת ■ ברכבת מתכוונים לנצל את תקופת ההשבתה לביצוע פרויקטים חיוניים

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחנת רכבת ריקה בשל החשש מקורונה
תחנת רכבת ריקה בשל החשש מקורונהצילום: שבתאי טל cloudview

כפי שפורסם ב-TheMarker, הרכבת תושבת ממחר (יום ה') ותנועת האוטובוסים תצומצם לרבע. בין משרד האוצר למשרד התחבורה סוכם על חבילת סיוע של מאות מיליוני שקלים, שרכבת ישראל תשקיע בעת הזאת בהאצה של פרויקט החישמול ופרויקטים תשתיתיים נוספים.

מספר הנוסעים המצומצם בימים האחרונים - עשרות בלבד ביום - הביא להפסקת פעילותה של הרכבת. הנהלת הרכבת פנתה בעניין למשרד התחבורה להפסקת פעילותה לחלוטין בתקופת הקורונה.

בניגוד לנוסעי האוטובוסים, לרובם המוחלט של הנוסעים ברכבת קיימות אלטרנטיבות לנסיעה ברכב פרטי או באוטובוסים, ולכן השבתת הפעילות באופן מלא אינה צפויה להשפיע עליהם באופן משמעותי בתקופה זו. ברכבת טוענים כי מספר הנוסעים המצומצם כרגע אינו מצדיק את העלויות הגבוהות של המשך הפעלתה, גם במתכונת של 50%, כפי שהיא פועלת כיום. זאת בניגוד להמשך הפעלת האוטובסים, שלהפסקה מוחלטת של פעילותם השלכות רחבות.

האוטובוסים משמשים עובדים רבים המוגדרים כחיוניים, שאין להם אלטרנטיבות אחרות. בנוסף, להפסקת פעילותם השלכות ארוכות טווח קשות על ענף האוטובוסים. חברות האוטובוסים מתריעות כי משמעות הפסקה מוחלטת של פעילות האוטובוסים היא הוצאת כ-15 אלף נהגים לחופשה ללא תשלום, לצד עובדי מטה רבים, סדרנים ועובדים נוספים. 

השבוע, לאחר ההנחיות שצימצמו את פעילות התחבורה הציבורית לכ-50% והפסקת פעילותה לאחר 20:00 וסופי שבוע, כ-40%-30% מהנהגים הוצאו לחל"ת. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker