שני צדדים למטבע: מגבלות התנועה הביאו לירידה במספר ההרוגים בתאונות דרכים

בעקבות משבר הקורונה? 15 אנשים קיפחו את חייהם בכבישים ב-25-1 במארס, לעומת 22 בתקופה המקבילה ב-2019 ■ עם זאת, ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים חוששים שהכבישים הריקים יביאו נהגים להאיץ למהירויות מסוכנות

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תאונת דרכים בכביש 90
תאונת דרכים בכביש 90צילום: אורן בן חקון

מגבלות התנועה שהוטלו כחלק מהמאמצים לעכב את התפשטות הקורונה הביאו לירידה במספר ההרוגים בכבישים במהלך החודש. המגבלות, לצד העובדה כי רבים עברו לעבודה מהבית בשלושת השבועות האחרונים, הביאו לצמצום משמעותי גם במספר תאונות הדרכים, זאת על אף שמהירות הנסיעה הממוצעת עלתה. 

15 אנשים קיפחו את חייהם בכבישים מתחילת חודש מארס (הנתונים מעודכנים ל-25 במארס). מספר ההרוגים בתקופה המקבילה ב-2019 היה 22. במארס 2018 נהרגו 23 בכבישים - על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

עם זאת, ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים חוששים מכך שהנוסעים בכבישים יסעו במהירות מופרזת שכן הכבישים ריקים, ובכך יגדל מספר התאונות הקטלניות בהשוואה לתאונות אחרות.

עד 22 במארס התרחשו 10 תאונות קטלניות, לעומת 20 בתקופה המקבילה ב-2019, 21 תאונות קטלניות ב-2018 ו-10 ב-2017.

מכיוון שמדובר בתקופה מצומצמת שאינה מהווה פרק זמן מייצג לשם הסקת מסקנות חותכות, יש לקחת את הנתונים בעירבון מוגבל. כדי לבחון את ההשפעה של צמצום התנועה בכבישים בעקבות הטלת מגבלות התנועה דרוש פרק זמן ארוך יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker