התחבורה הציבורית לא תבוטל - אבל תצומצם לרבע מהפעילות

בעקבות לחץ מצד שר התחבורה, הוחלט הלילה לא לסגור כליל את התחבורה הציבורית, אלא לצמצם את השירות למינימום

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חיטוי תחנת אוטובוס בצפת
חיטוי תחנת אוטובוס בצפתצילום: עיריית צפת

בתום דיונים ארוכים, הוחלט הלילה בממשלה לא לסגור את התחבורה הציבורית במלואה נכון להיום (רביעי), בעקבות לחץ מצד שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ'. עם זאת, צפויים צמצומים ניכרים נוספים בשירות - שצפוי כעת להסתכם ברבע מהפעילות בשגרה, לפי הערכות. 

סמוטריץ' הגיב להחלטה: "אם יוחלט בהמשך על סגירת המשק, ניתן יהיה לסגור את התחבורה הציבורית - רק לאחר שיוסדרו חלופות הן לעובדים חיוניים. אני שמח שהשכל הישר ניצח. כל עוד יש חלקים במשק שממשיכים לעבוד, בין אם מדובר במגזר כלכלי ובין אם בשירותים חברתיים, יש לספק שירותי תחבורה ציבורית. לא ניתן לקבוע כי אנשים ימשיכו לעבוד אך לא לאפשר להם להגיע למקום העבודה. התחבורה הציבורית תצומצם למינימום ההכרחי, ואני קורא לציבור לא להשתמש בה, אלא אם אין שום ברירה אחרת, ורק למטרות שלשמן קיים היתר יציאה מהבית בהתאם לתקנות החדשות".

אתמול פורסם ב-TheMarker כי במסגרת תוכניות הממשלה להרחבת ההנחיות והאיסורים עקב התפשטות נגיף קורונה, בכוונת משרד הבריאות ומשרד ראש הממשלה להביא לביטול מוחלט של שירותי התחבורה הציבורית. בישיבת הממשלה אתמול לחצו משרדי הבריאות וראש הממשלה לאישור התקנות החדשות הנוגעות לביטול התחבורה הציבורית. ואולם שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', התנגד נחרצות למהלך, בטענה שהדבר יסב נזק שיהיה קשה להתאושש ממנו. משרד התחבורה פעל מאז ישיבת הממשלה לבלום את המהלך. 

נהג אוטובוס בת"א, בשבוע שעבר
נהג אוטובוס בת"א, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

חברות התחבורה הציבורית התריעו בפורומים סגורים כי "הפסקה מוחלטת של התחבורה הציבורית משמעותה הרס ענף האוטובוסים". משמעות ביטול התחבורה הציבורית לחלוטין היא הוצאת כ-15 אלף נהגים לחופשה ללא תשלום (חל"ת), לצד עובדי מטה רבים, סדרנים ועובדים נוספים. כיום, לאחר ההנחיות שצימצמו את פעילות התחבורה הציבורית לכ-50% והפסקת פעילותה לאחר שמונה בערב וסופי שבוע, 40%-30% מהנהגים הוצאו לחל"ת. 

ענף האוטובוסים מצוי ממילא במחסור קשה של כ-4,000 נהגים, לפי חברות האוטובוסים. בשנים האחרונות נעשים מאמצים מצד החברות ומשרד התחבורה למנוע את נטישתם את הענף. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker