התחנה האחרונה: בחברות האוטובוסים חוששים שהפסקת הפעילות תגרום לקריסת הענף

בחברות האוטובוסים ובמשרד התחבורה מנסים לעצור את סגירת התחבורה הציבורית לגמרי ■ הענף, שכבר סובל ממחסור חמור בנהגים, עלול לסבול מגל התפטרויות, וכלל לא ברור אם יוכל לעמוד בו

אסנת ניר
אסנת ניר
נהג אוטובוס עם מסכת התגוננות
נהג אוטובוס עם מסכת התגוננות בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

כחלק מהמאמצים להאט את התפשטות נגיף קורונה, מתכוונים במשרד הבריאות ובמשרד ראש הממשלה להורות על ביטול גורף של שירותי התחבורה הציבורית. בישיבת הממשלה אתמול (שני) לחצו נציגי שני המשרדים לאישור התקנות החדשות, ובהן אלה הנוגעות לביטול התחבורה הציבורית. 

התקנות טרם נחתמו וצפויות להגיע להכרעה בימים הקרובים. שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', התנגד נחרצות למהלך, בטענה שהדבר יגרום לנזק שיהיה קשה להתאושש ממנו, ומשרדו פועל מאז ישיבת הממשלה כדי לבלום את המהלך.

"הפסקה מוחלטת של התחבורה הציבורית משמעותה הרס ענף האוטובוסים", אומר מקור בכיר בענף. "ב-70 השנה האחרונות עבדה התחבורה ציבורית גם במלחמות, טילים, בחירות, ימי העצמאות. כשקובעים שתחבורה הציבורית היא לא ענף חיוני מפקירים אותה". צוותי עבודה של משרד התחבורה וחברות התחבורה הציבורית פועל מאז השבוע שעבר כדי למצוא פתרון אך רעיון ההשבתה המלאה עלתה לראשונה אתמול: "זה הכה בנו כמו כרעם ביום בהיר", מתאר אותו מקור.

חיטוי תחנת אוטובוס בצפת
חיטוי תחנת אוטובוס בצפתצילום: עיריית צפת

"הממשלה מתריעה מפני התקהלות, אך אף אחד לא נדבק עד היום מתחבורה ציבורית. הצפיפות באוטובוסים צנחה, ונתוני השימוש מהיום דיברו על נסיעה של 20% לעומת יום רגיל. מדובר בחמישה-שישיה נוסעים במקביל בכל נסיעה", מוסיף המקור.

בענף האוטובוסים מחסור קשה של כ-4,000 נהגות ונהגים, לפי נתוני חברות האוטובוסים. בשנים האחרונות נעשים מאמצים מצד החברות ומצד משרד התחבורה למנוע את נטישה של נהגים קיימים את הענף. משמעות ביטול התחבורה הציבורית לחלוטין היא הוצאת כ-15 אלף נהגים לחופשה ללא תשלום, לצד עובדי מטה רבים, סדרנים ועובדים נוספים. 

היום, לאחר ההנחיות שצימצמו את פעילות התחבורה הציבורית לכ-50% ועצרו את פעילותה אחרי שמונה בערב ובסופי שבוע, 40%-30% מהנהגים כבר הוצאו לחל"ת. מקורות בענף העריכו שהמשמעות של הוצאתם לחל"ת, ללא הבטחה מצד הממשלה שיקבלו פיצוי על תקופה זו, היא התפטרותם. זאת משום שיעדיפו לקבל דמי אבטלה ולא להישאר במקצוע שתנאיו קשים גם כך. 

"כל עד לא הוצאנו את הנהגים לחל"תים אפשר היה להציל את המצב" מתריע גורם בכיר. "אם נמשיך במצב הנוכחי (כ-50% פעילות) ייקח לנו בין שבוע ל-17 יום על פי הערכתנו, להחזיר את פעילות התחבורה הציבורית כשנחזור לשגרה. ברגע שהמשק יחזור לפעילות מלאה יהיה ביקוש מצד נוסעים ולא יהיה מי שיסיע אותם".

נהג אוטובוס בירושלים, אתמול
נהג אוטובוס חובש מסכת מגן, ירושליםצילום: אמיל סלמן

בטווח הארוך כל פגיעה בתחבורה הציבורית תביא להצפת הכבישים ברכבים פרטיים או עיכובים הגורמים לפגיעה בפעילות התקינה של מקומות עבודה. "גם ככה בשגרה יש בעיה. זו בכיה לדורות שיהיה קשה להשתקם ממנה", מספרים נהגים.

לצד הבעיות שצפויות להיווצר, הפסקת פעילות התחבורה הציבורית פירושה מניעה מעובדים חיוניים רבים מלהגיע למקום עבודתם, ובהם גם צוותים רפואיים. לפני כשבוע פורסם ב-TheMarker שמשרד התחבורה נערך לתרחיש זה ומתכוון להפעיל מערך הסעות באמצעות החברות ויה ומוביט. עם זאת, אין כרגע צפי או היערכות מתאימה לכך והתקציב ההתקשרות שהוקצה לעניין בסך 4 מיליון שקל אינו מכסה את עלות ההסעות.

אוטובוס
אוטובוס שדלתו הקדמית נסגרה כדי למנוע הדבקה של הנהג בקורונהצילום: מוטי מילרוד

"השבתת התחבורה הציבורית באופן גורף ללא יצירת מערך חלופי לעובדים חיוניים היא צעד שגוי שהנזק שלו גדול מהתועלת שהוא עלול להביא", אומרת מנכ"לית 15 דקות, שמרית נוטמן. "כמובן שעל הנוסעים מוטלת האחריות לצמצם ככל האפשר ולחדול מנסיעה בתחבורה ציבורית בתקופה זו, ויחד עם זאת על הממשלה ועל משרד התחבורה מוטלת החובה להקים מערך חירום חלופי לעובדים חיוניים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker