נערכים להשבתה מלאה של התחבורה הציבורית - אך אין פתרון לעובדים החיוניים

ההחלטה תהיה תקפה לאוטובוסים עירוניים ובין-עירוניים, רכבת ישראל וכן שירותי הסעה במסלול גמיש - באבל בגוש דן ותיק-תק בחיפה ■ אלפי נהגים עלולים לצאת לחל"ת - וקיים חשש בענף, שסובל ממחסור בנהגים, שהם לא ישובו לעבודתם

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נהג אוטובוס בת"א, בשבוע שעבר
נהג אוטובוס בת"א, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

הממשלה נערכת להשבתה מלאה של התחבורה הציבורית, אף שטרם נמצא פתרון הגעה חלופי לעובדים במקומות עבודה חיוניים. ההחלטה תהיה תקפה לגבי אוטובוסים עירוניים ובין-עירוניים, רכבת ישראל וכן שירותי הסעה במסלול גמיש - באבל בגוש דן ותיק-תק בחיפה. ההחלטה אינה תקפה על מוניות.

כעת מתנהל משא ומתן בין משרד התחבורה לממשלה בנוגע לתזמון ההחלטה - אם להפסיק את פעילות התחבורה הציבורית באופן מלא היום (שלישי), או לדחות את ההנחיה למחר. משרד התחבורה לוחץ לדחיית חתימת התקנות, שצפויות להיחתם היום. ההחלטה תהיה תקפה גם לגבי הרכבות.

ההחלטה על השבתה מלאה מגיעה בהמשך להחלטה משבוע שעבר על הפסקת פעילות הרכבות והאוטובוסים אחרי 20:00 וצמצום הפעילות של רבע מהאוטובוסים הבין-עירוניים. כבר אחרי ההחלטה הזאת עלו שאלות בנוגע להגעתם של העובדים החיוניים - חברות האוטובוסים קיבלו פניות רבות ממקומות עבודה המוגדרים כחיוניים, בשאלה מה יעשו עובדי משמרות הלילה.

חיטוי תחנת אוטובוס בכפר חב"ד, השבוע
חיטוי תחנת אוטובוס בכפר חב"דצילום: גיל כהן מגן

לפני כשבוע פורסם ב-TheMarker שמשרד התחבורה נערך לתרחיש שבו תושבת התחבורה הציבורית במלואה בשל החמרת ההנחיות, ויפעיל מערך הסעות  באמצעות החברות ויה ומוביט למקומות העבודה החיוניים. משרד התחבורה נימק את בקשת הפטור ממכרז עם ויה בצורך ב"התקשרות דחופה למניעת נזק של ממש". עם זאת, תקציב ההתקשרות של 4 מיליון שקל אינו מכסה את העלות של הסעות לעובדים החיוניים.

מחסור של 4,000 נהגים

ברמה הלאומית, להחלטה עלולות להיות משמעויות רחבות על המשך פעילות האוטובוסים בשגרה, בתום המשבר. על פי הערכות חברות האוטובוסים, קיים מחסור של 4,000 נהגים כיום.

המשמעות של הפסקת הפעילות היא הוצאת נהגים לחל"ת של 30 יום. במציאות הנוכחית, שבה חברות האוטובוסים והרשות הארצית לתחבורה ציבורית נאבקים כדי לשמר נהגים, קיים חשש כי הנהגים יעדיפו להפסיק לעבוד ולקבל דמי אבטלה. 

"זה יהיה לא פשוט לגשר על הפער שייווצר בענף, לאחר תקופה ארוכה של מחסור בנהגים שבמהלכה עבדו בחברות ובמשרד התחבורה לשימור נהגים ולהחזרתם למקצוע", אמר ל-TheMarker גורם בכיר בענף בשבוע שעבר.

במשרד התחבורה הוחלט, לאחר שיחה עם נציגי חברות האוטובוסים בשבוע שעבר, להקים צוות מצומצם שייבחן כיצד מסייעים לענף, ביחד עם משרד האוצר. אולם עדיין לא התקבלה החלטה בעניין שינוי הסובסידיות לחברות, ונושא הפיצוי טרם נדון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker