במקרה של ביטול התחבורה הציבורית יופעל מערך הסעות בעזרת ויה ומוביט

במשרד התחבורה מתכוונים לרכוש מחברת ויה מערכת תפעולית לשעת חירום, שתסיע עובדים למקומות עבודה חיוניים ■ עלות ההתקשרות: 4 מיליון שקל ■ עדיין לא ברור אם המדינה תישא בכל העלויות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוביטצילום: בלומברג

משרד התחבורה נערך לתרחיש שבו תושבת התחבורה הציבורית בשל נגיף הקורונה - ויפעיל מערך הסעות בכל ישראל בעזרת ויה ומוביט. במשרד מתכוונים לרכוש מחברת ויה מערכת תפעולית לשעת חירום, שתסיע עובדים למקומות עבודה חיוניים ומהם. עלות ההתקשרות הצפויה: 4 מיליון שקל. משרד התחבורה נימק את בקשת הפטור ממכרז עם ויה בצורך ב"התקשרות דחופה למניעת נזק של ממש".

בגוש דן השירות יופעל על ידי ויה ודן, המפעילות את שירות התחבורה באבל בתל אביב. בהתאם לכך, לחברות יש את התשתית הדרושה לכך, צי של 100 רכבים וטכנולוגיה שמאפשרת שירות נסיעות גמיש. השירות יהיה בהתאם להזמנת העובד.

ההתקשרות אושרה אתמול (א') על ידי ועדת הפטור של אגף החשב הכללי באוצר, אבל טרם נחתמה סופית מול ויה. עדיין לא ברור איזה מקומות עבודה יוגדרו חיוניים, אם המדינה תישא בכל העלויות, או שחלק מהשירות ימומן על ידי מקומות העבודה, מה יהיה מספר הנוסעים המותר בכל רכב ומה יהיו תעריפי הנסיעות.

התחבורה הציבורית הוחרגה מההנחיות האוסרות התקהלות, מתוך הבנה כי מדובר בשירות הכרחי לאוכלוסיות רבות. ד"ר אודי קלינר, סגן ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, אמר: "אנחנו מבצעים הערכות מצב מדי יום וגם ביטול או צמצום התחבורה הציבורית הוא כלי אפשרי. מתחילת האירוע המדיניות שלנו מתאימה עצמה למציאות. בעולם הטיסות ההנחיה הורחבה וגם בנושא ההתקהלות עברנו היה שינוי. אם נראה שיש צורך, נשנה את ההנחיה במקומות נוספים, כמו התחבורה הציבורית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker