לקראת השבתה? חברות האוטובוסים קיבלו הנחיה להתכונן לצמצום פעילותן ב-75%

החברות נדרשות להיערך לתרחיש שבו תתקבל החלטה על השבתה מלאה של המשק והפעלה מינימלית של התחבורה הציבורית לטובת נסיעה של עובדים חיוניים ■ ארגון מפעילות תחבורה ציבורית: "השבתת הקווים משמעותה קריסה וסגירת חברות ההפעלה"

מירב מורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נהג אוטובוס בתל אביבצילום: מוטי מילרוד
מירב מורן

חברות האוטובוסים קיבלו אתמול (א') בערב הנחיה להכין תוכניות לצמצום של 75% בפעילותן בנוהל "רישוי חירום". ההנחיה נשלחה בהודעת וואטסאפ לסמנכ"לי התפעול של כל החברות.

הנחיה זו מייצגת החרפה של תרחישי החירום, והיא המשך של מכתב ששלח משרד התחבורה בשבוע שעבר, שבו התבקשו חברות האוטובוסים להכין תוכניות מגירה לצמצום השירות שלהן ב-10% וב-25%. בעקבות כך, שלח ארגון חברות האוטובוסים הפרטיות מכתב, שבו התריע על סכנת קריסה של החברות במקרה של הפסקת פעילותן.

הנוהל שהסמנכ"לים התבקשו להפעיל מכונה ברשיונות החברות "חירום הקצאת 4500". לחלק מהחברות יש מפות חירום מוכנות, אך לחלקן המפות אינן מוכנות, ולכן נכתב בהודעה כי "יש להתכונן ולהכינן במהירות". 

אוטובוס של דן בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

קיומן של חברות האוטובוסים בישראל מתבסס על הכנסות שהן מקבלות מהמדינה בתמורה למספר הנסיעות שהן מבצעות, ולפי הסכמים שהן חותמות עם משרד התחבורה וקובעות את תנאי הפעילות של כל קו או קבוצות קווים.

עוד נכתב בהודעה, "למען הסר ספק - לא מדובר במפות שהתבקשתם להכין בסוף השבוע שעבר והתייחסו למחסור של 10% או 25% מהנהגים (ועדיין צריכים להיות מוכנים גם אליהן), אלא לתרחיש אחר שבו תתקבל החלטה על השבתה מלאה של המשק והפעלה מינימלית של תח"צ לטובת נסיעה של עובדים חיוניים וכדומה. כאמור, מנסים להתבסס כמה שניתן על מה שכולנו כבר נערכנו אליו בעבר והוכן ברישוי חירום, ולא להתחיל מאפס".

ארגון מפעילות התח"צ ביקש פגישה דחופה עם מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, אמיר אסרף, לליבון מנגנון הפיצוי על אובדן פעילותן. מאנשי הארגון נמסר כי "השבתת הקווים משמעותה קריסה וסגירת חברות ההפעלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker