משבר הקורונה: הנוסעים ברחו מהרכבות ועברו לאוטובוסים

הרכבות של ראשון - שבשגרה אין מקום להכניס לתוכן סיכה - נסעו הבוקר עם נוסעים בודדים ■ אגד מדווחת שנוסעי הרכבת עברו לאוטובוסים, אך בכוונתה לצמצם את הפעילות בשל מחסור בנהגים

אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יום ראשון בבוקר, תחנת הרכבת תל אביב-אוניברסיטה, ריקהצילום: רכבת ישראל
אסנת ניר

בעקבות המלצות משרד התחבורה להימנע מנסיעה בתחבורה הציבורית בשל התפשטות נגיף הקורונה, נרשמה ירידה משמעותית הבוקר (א') במספר המשתמשים בשירותי הרכבות - אף שיום ראשון נחשב לעמוס בשבוע.

ראשון בבוקר, אולם נוסעים ריק ברכבת ישראלצילום: רכבת ישראל

רכבת בקו מכרמיאל לבאר שבע - שבשגרה יש בה בוקר של ראשון מעל 100% תפוסה ונוסעים רבים נאלצים לנסוע בעמידה - עשתה את הדרך עם נוסעים בודדים בלבד. תחנות נוספות הנחשבות לעמוסות בנוסעים בשעות הביקוש, כמו תחנות תל אביב, היו כמעט ריקות.  כבר בשבוע שעבר נרשמה ירידה של 7% במשתמשים ברכבת בשל משבר הקורונה, אבל הירידה במספר הנוסעים היום גדולה בהרבה.

פעילות רכבת ישראל נמשכת, אך היא מצומצמת בגלל מחסור בפקחים שנמצאים בבידוד (27 פקחים מתוך 250). הקווים בין באר שבע לדימונה, בית שמש לירושלים (מלחה) ולוד לראשל"צ - בוטלו. בנוסף, הופסקה פעילות רכבות הלילה בין תחנות באר שבע לת"א. תחנת נתב"ג נסגרה לבאים מחו"ל. 

אין תשלום במזומן

יום ראשון בבוקר, תחנת רכבת ריקה בקרית מוצקיןצילום: רכבת ישראל

פעילות האוטובוסים מתקיימת כרגיל. הרשות הארצית לתחבורה ציבורית הנחתה את חברות האוטובוסים לאסור ישיבה ליד הנהג ולאסור עמידה בנסיעות בינעירוניות. לטענת אגד, נכון לשישי האחרון, מסתמן מעבר לאוטובוסים מהרכבות, בעיקר בקווי השירות המקבילים לחיפה ולירושלים. 

אגד נערכת לצמצום השירות בכ-10%. לטענתה, בשל ירידה במספר משתמשי התחבורה הציבורית בעיקר בשעות השפל והפנאי ולנוכח מצוקת חוסר הנהגים בענף. 

ראשון בבוקר, אולם נוסעים ריק ברכבת ישראלצילום: רכבת ישראל

משרד התחבורה הודיע כי מיום ג' יופסק התשלום במזומן בתחבורה הציבורית (שמותר כרגע רק בנסיעות בינעירוניות ובערים מסוימות). זאת, במטרה לצמצם את המגע בין הנוסעים לנהגים. התשלום יהיה בכרטיס רב-קו קבוע או אנונימי (שנרכש אצל הנהג). 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker