התחבורה הציבורית תוחרג מהנחיות משרד הבריאות בנוגע להתקהלות

התחבורה הציבורית הוחרגה מההנחיות החדשות האוסרות על התקהלות של למעלה מ-100 איש ■ אתמול הוציא משרד התחבורה הנחיות לפיהן הנסיעה מתחנת הרכבת נתב"ג תותר לעובדי נמל התעופה, צוותי האוויר והקרקע, שיזדהו בתג עובד ונוסעים בטיסות פנים

אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוטובוסים בירושליםצילום: תומר אפלבאום
אסנת ניר

התחבורה הציבורית הוחרגה מההנחיות החדשות האוסרות על התקהלות של למעלה מ-100 איש. כלומר, נכון לעתה אין איסור על התקהלות בתחנות רכבת או תחנות מרכזיות לאוטובוסים. לצד זאת, נסיעה בתחבורה הציבורית מושפעת באופן משמעותי מהמגפה העולמית.

אתמול (ג') הוציא משרד התחבורה הנחיות חדשות לפיהן הנסיעה מתחנת הרכבת נתב"ג תותר לעובדי נמל התעופה, צוותי האוויר והקרקע, ובהם נציגי החברות הזרות, שיזדהו בתג עובד ונוסעים בטיסות פנים. תחנת הרכבת תמשיך לפעול, אולם הנסיעה תאסר רק על מי שנחתו בארץ ונדרשים בבידוד.

נוסעי טיסות הפנים הנוחתים בטרמינל 1 יוכלו להמשיך ולהשתמש בשירותי הרכבת כרגיל. אלו יידרשו להציג את כרטיס הטיסה על מנת להיכנס לתחנה.

ההחלטה התקבלה לאחר שכל מי ששב לארץ מחוץ לארץ יידרש להיכנס לבידוד של 14 יום, ולאחר מחאות מצד עובדי הרכבת להעדר הנחיות בטיחות לנסיעה ברכבת, בניגוד לאלו שניתנו לחברות האוטובוסים. ההנחיות לנסיעה באוטובוס כוללות איסור ישיבה ליד הנהג, ואיסור עמידה בנסיעות בינעירוניות על מנת למנוע צפיפות.  

הנחיות דומות לא הוצאו לרכבת עד עתה. למעלה מ-20 פקחים העובדים ברכבת נמצאים כרגע בבידוד בעקבות נוסעים עם קורונה שנסעו בקווי הרכבת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker