רשות המסים תשנה את חישוב האגרה על מוצרים מיובאים

לטענת הרשות, הגבייה נעשתה עד היום בהערכת חסר ולא כללה עלויות פריקה וטעינה - מאחר שהיבואנים לא ידעו מראש מהן העלויות המדויקות ■ השינוי צפוי לייקר את כלי הרכב ליבואנים עד 1,000 שקל לרכב

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכוניות חשמליות בנמל אשדוד
מכוניות חשמליות בנמל אשדודצילום: אילן אסייג

רשות המסים מתכוונת לשנות את אופן חישוב האגרה על מוצרים המיובאים לישראל. זאת, באמצעות עדכון עלויות הפריקה והטעינה בנמלים, שחושבו עד היום בהערכת חסר.

שיטת גביית המסים על מוצרים המיובאים לישראל נעשית על פי תחשיב הלוקח בחשבון את ערך מוצר (לפי הסכום המופיע בעלויות הספק), שאליו מוסיפים את עלויות ההובלה (שינוע) ועלויות הפריקה והטעינה בנמל.

עד היום, היבואנים דיווחו לרשות המסים על עלויות המוצר והשינוע בלבד. עלויות הפריקה והטעינה לא דווחו, מאחר שהם לא ידעו מראש מהן העלויות המדויקות, שכן הם מקבלים חיוב מהנמל רק לאחר שהסחורה משתחררת ממנו. לכן, עלויות הפריקה והטעינה חושבו עד כה בהערכת חסר.

רפורמה מדורגת שהתרחשה בתעריפים במהלך העשור האחרון (צו הפיקוח על המוצרים והשירותים), יצרה מצב שבו כיום ניתן לדעת בקלות מהן עלויות הפריקה והטעינה מראש, באמצעות תעריפים קבועים. בנוסף, הנמלים מספקים מחשבונים שמאפשרים לקבל הערכה לעלות שתיגבה.

האגרות כיום מחולקות לשתיים: אגרות תשתית ואגרות מיתון. אגרות המיתון ניתנות לנמלים עצמם - ולהם יש אפשרות לתת הנחות ליבואנים מסוימים כדי למשוך אותם לעגון אצלו. אגרות אלה אמנם משתנות, אך הן ידועות ליבואנים.

אף שמדובר בשינוי שיטת גביית האגרה לכלל המוצרים המיובאים, הדבר מתבטא באופן בולט יותר ברכבים, מאחר שבמוצרים אלה שיעורי המס גבוהים מאוד. שיעור המס לרכבים הוא 83% לרכב "רגיל", בעוד רכבים היברידיים וחשמליים מקבלים הפחתה משיעור זה. משמעות שינוי השיטה עבור יבואני הרכב היא עליית המחיר ב-1,000-500 שקל (בהתאם למשקל הרכב).

בהתחשב בפיחות המשמעותי בשער החליפין באחרונה, שגרם להורדת העלויות עבור היבואנים, ההפרש שנוצר כתוצאה משינוי שיטת גביית האגרה אינו אמור להשפיע על עלויות היבואנים בפועל והוא אינו חייב להטיל אותן על הצרכנים.

שיעור המס על המוצרים אינו משתנה, אלא הסכום של המוצר ממנו מחושב המס. ההחלטה על אופן חישוב האגרה היא של רשות המסים, שמעוניינת ליישם את השינויים בתקופה הקרובה. בשלב זה, הרשות הפיצה מכתב לסוכני הרכב והמשתמשים, וממתינה להתייחסויותיהם לקראת האישור הסופי.

מבחינת רשות המסים מדובר באכיפה של חוק קיים, שלא בוצעה עד עכשיו, ולטענתה שיטת גביית האגרה נעשתה בהערכת חסר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker