אסנת ניר
אסנת ניר

ועד נהגי אגד תעבורה ישבית מחר (ד') את כל הקווים של החברה, בין השאר בנתניה, מעלה אדומים, מבשרת ציון וגבעת זאב. השביתה תחל ב-5:00 ותימשך עשר שעות. לטענת העובדים, ההנהלה מסרבת להתקדם במשא ומתן שנערך בנוגע להסכם קיבוצי. בית הדין לעבודה בירושלים דחה היום את בקשת החברה לצו מניעה.

הנהגים, המאוגדים באיגוד הנהגים בכוח לעובדים, דורשים בין השאר תוספת סיכון לנהגים בקווים שבהם יש חשיפה לזריקות אבנים ומקרי אלימות מצד תושבים, תוספות שכר בגלל נסיעות לילה, הכרה בוותק ותשלום עבור מזון ולינה.

ועד העובדים טוען כי נכנס להליך גישור עם ההנהלה לפני מספר שבועות, בעקבות בקשת בית הדין לעבודה, אולם גם במסגרת זו הצדדים לא הגיעו להסכמה בגלל סירובה של ההנהלה.

ראיד משעל, יו"ר ועד העובדים, אמר כי "בתשע ישיבות ניסינו לבוא לקראת ההנהלה ככל שיכולנו. אנחנו התפשרנו על 3 מיליון שקל והתמקדנו בדרישות בסיסיות בלבד, אך ההנהלה מתבצרת ומוכנה לשינוים מינוריים".

מאגד תעבורה נמסר בתגובה: "לצערנו, למרות העובדה שהנהלת החברה הסכימה לחבילת שיפורים נרחבת, בחר ועד העובדים, בגיבוי ובהנעה של ארגון כוח לעובדים, להשבית את השירות תוך הישענות על הדרישה לתוספת סיכון - תוספת שנהוגה כבר כיום בקווים שממוגנים מירי וזריקות אבנים. אנחנו סבורים שאין הצדקה לשביתה ומצטערים על הקלות שבה שגרת החיים של הנוסעים נפגמת כתוצאה ממהלך זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker