שנה וחצי לפני ההשקה המתוכננת: מנהל הקו האדום של הרכבת הקלה עוזב

טוני בורצ'ל פורש לאחר שבע שנים בתפקיד ■ בורצ'ל ל-TheMarker: "נראה כי מידת הנחישות להשלמת הפרויקט במועד המתוכנן השתנתה"

אסנת ניר
אסנת ניר
טוני בורצ'ל
טוני בורצ'לצילום: ללא קרדיט

מנהל פרויקט הקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביב, טוני בורצ'ל, פורש מתפקידו לאחר שבע שנים - שנה וחצי בלבד לפני פתיחתו המתוכננת של הקו. פייר דרוויט, מומחה למערכות מטעם WSP, יחליף אותו בתפקיד.

תפקידו של מנהל הפרויקט כולל ריכוז הליכי התכנון של הקו והוצאה לפועל של מכרזים הקשורים בו. 

בורצ'ל מסר ל-TheMarker כי האווירה סביב הפרויקט והצהרות בנוגע לדחיית מועד השקת הקו היו בין השיקולים לעזיבתו. "המטרה לפתוח את הקו באוקטובר 2021 עדיין ניתנת להשגה, אבל נראה כי מידת הנחישות בנושא השתנתה", הוא אמר.

נת"ע הסבירה את עזיבתו של בורצ'ל בשינוי שחל במומחיות הדרושה בפרויקט, מהנדסית למערכתית. "הנהלת נת"ע מאחלת לבורצ'ל הצלחה ומודה לו על המקצועיות בניהול פרויקט חשוב זה", נמסר מהחברה.

פרישתו של בורצ'ל מתרחשת חודש לאחר הפרסום כי בכוונת נת"ע לדחות את מועד פתיחת הקו האדום, הקו הראשון מבין שלושה של הרכבת הקלה בגוש דן, בכחצי שנה עד שנה. יו"ר החברה, רם בלינקוב, אישר אפשרות זאת בישיבת דירקטוריון שנערכה בינואר. מנכ"ל החברה, חיים גליק, התייחס לאחר מכן בפגישה שנערכה עם שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', לקשיים בעמידה בלוחות הזמנים של הפרויקט.

סלילת הקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביב
סלילת הקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביבצילום: עופר וקנין

סמוטריץ', מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר והמשנה לשר קובי בליטשטיין, סירבו לקבל את הדחייה בהשקת הקו, טענו כי ההצהרות בנוגע לדחייה אינן אחראיות וטענו כי החברה צריכה לפעול ככל שביכולתה לעמוד בלוחות הזמנים, ולהשיק את הקו ב-2021 (למעט תחנת קרליבך שתיפתח ב-2022).

סמוטריץ' שלח את גליק לבחון מחדש את הדחייה ומנכ"ל נת"ע אמור להגיש לשר התחבורה את מסקנותיו בנושא. סמוטריץ' אמר ל-TheMarker כי הוא אינו רואה סיבה להודיע על עיכוב בפתיחת הקו האדום. "אין לי שיקולי אגו בעניין ואין לי בעיה להודות בעיכוב", אמר סמוטריץ', "את רוב הסיכונים הקיימים אפשר לנהל בצורה נכונה וכך לעמוד ביעדים. זה נכון עבור הציבור וגם בכל הנוגע למוניטין של החברה, במיוחד לקראת המשך הפרויקטים הגדולים שלה". נכון להיום, החברה לא פנתה שוב לסמוטריץ' בבקשה לדחות את מועד פתיחת הקו ולא הציגה בפני משרד התחבורה הצדקה לדחייה שביקשה.

הודעת הדחייה אינה תואמת את גישת ההנהלה הקודמת והמנכ"ל עד אוגוסט האחרון, יהודה בר און, שעזב על רקע מחלוקות מקצועיות ואישיות עם היו"ר בלינקוב. גם בתקופת ההנהלה הקודמת וגם בתקופת ההנהלה הנוכחית, מתנהלת החברה בחוסר שקיפות בנוגע לקצב התקדמות הפרויקט.

בורצ'ל, שעובר לנהל פרויקט הנדסי גדול בהודו, הוא מהנדס בריטי. הוא עבד בתחום הרכבות העירוניות כ-40 שנה לפני שמונה לתפקיד בנת"ע. בין היתר, היה שותף בהקמת קווי רכבת תחתית וקלה בדובאי, דוחא, סינגפור, הונג קונג, קהיר, לונדון ומדריד. בעברו היה גם מנהל התוכניות לפיתוח אסטרטגי של הרכבת בקטאר ומנהל פרויקט קווי המטרו בדובאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker