שי יפתח, לשעבר המשנה למנכ"ל נת"ע, מונה למנכ"ל יפה נוף

יפתח מונה השבוע לממלא מקום מנכ"ל יפה נוף ■ סמכויותיו כממלא מקום יהיו מלאות כשל מנכ"ל קבוע ■ יפה נוף היא אמנם חברה עירונית השייכת לעיריית חיפה, אך היא שחקנית גדולה שמקבלת פרויקטים ממשרד התחבורה

אסנת ניר
אסנת ניר
שי יפתח (באמצע)
שי יפתח (באמצע)צילום: מיכל פתאל

שי יפתח, מי שהיה עד לפני כמה חודשים המשנה למנכ"ל החברה הממשלתית נת"ע, החברה הבונה את הרכבת הקלה בתל אביב, מונה השבוע לממלא מקום מנכ"ל יפה נוף. סמכויותיו כממלא מקום יהיו מלאות כשל מנכ"ל קבוע. המינוי מתרחש על רקע עזיבת המנכ"ל הקודם של יפה נוף, אבישי כהן, לאחרונה.

יפתח, שעזב את תפקידו בנת"ע לאחרונה, שימש לפני כמנהל החטיבה העסקית ברשות מקרקעי ישראל, תפקיד אליו מונה ב-2013, כשבנצי ליברמן עמד בראשה. לפני כן, היה סמנכ"ל הכספים בנתיבי ישראל בתקופה שבה נקראה מע"צ, תחת אלכס ויז'ניצר (2012-2007). יפתח היה גם רכז המנהל באגף התקציבים של משרד האוצר בתקופה שבה עבדה מנכ"לית המשרד קרן טרנר אייל באגף גם כן.

במאי האחרון הודיע המנכ"ל יהודה בר-און על עזיבתו את נת"ע. בר-און ויפתח מכירים מתקופתם המשותפת במע"צ. למרות ששימש כמשנה למנכ"ל והיה מועמד טבעי לתפקיד המנכ"ל הבא בחברת נת"ע, מינוי שזכה לגיבוי מנכ"לית משרד התחבורה, יפתח לא התמודד לתפקיד. במקום זאת, הודיע על עזיבתו את החברה זמן קצר לאחר מכן.

מנכ"ל יפה נוף עד לפני כחודשיים, אבישי כהן, היה בין המתמודדים שהגיעו לשלב הסופי לתפקיד מנכ"ל נת"ע. כהן היה בין העצורים בפרשה שהתפוצצה בנובמבר האחרון בה עלה חשד לשוחד ברשויות המקומיות, ובין עצוריה בכירים בענף התשתיות. כהן סיים את תפקידו בחברה בסוף השנה לאחר חמש שנים בתפקיד. לפני יפה נוף היה מנכ"ל נמל אילת ומנהל אגף תיאום ובקרה במשרד ראש הממשלה.

חברת יפה נוף, שהיו"ר שלה הוא חבר מועצת העיר יואב רמתי מהבית היהודי, היא אמנם חברה עירונית השייכת לעיריית חיפה, אך לא מדובר בחברה עירונית רגילה. החברה היא שחקנית גדולה שמקבלת פרויקטים ממשרד התחבורה, למרות שהמשרד יכול היה לבצעם דרך החברות הממשלתיות שתחתיו. בין פרויקטים אלו המטרונית בחיפה וכבישי גישה הנבנים לנמל המפרץ החדש.

הצדדים חתומים בהסכם מסגרת שצפוי להסתיים בקיץ הקרוב. ל-TheMarker נודע כי משרד התחבורה בוחן בימים אלו את מידת יעילות המשך העבודה דרך יפה נוף, ושוקל העברת פרויקטים חדשים לחברה הממשלתית נתיבי איילון - זרוע ביצוע של המשרד הכפופה אליו ישירות. טרם התקבלה הכרעה בסוגיה זו במשרד התחבורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker