כפר סבא עולה על המסלול: תתחיל להפעיל תחבורה בשבת לתל אביב

השירות צפוי להתחיל לפעול לקראת פסח, והוא כפוף לאישור תקציבי של מועצת העיר ■ בשלב ההתחלתי הנסיעה תתבצע ללא תשלום, בדומה למיזם התחבורה הציבורית נעים בסופ"ש

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כביש 4, סמוך לצומת כפר סבא-רעננה. העלות המשוערת להפעלת הקו תהיה 400 אלף שקל בשנה
כביש 4, סמוך לצומת כפר סבא-רעננה. העלות המשוערת להפעלת הקו תהיה 400 אלף שקל בשנהצילום: תומר אפלבאום

כפר סבא תחל להפעיל שירות תחבורה ציבורית בשבת לתל אביב. השירות צפוי להתחיל לפעול לקראת פסח, והוא כפוף לאישור תקציבי של מועצת העיר.

העלות המשוערת להפעלת הקו תהיה 400 אלף שקל בשנה, אך היא יכולה להשתנות בהתאם לביקוש ושיתופי פעולה עם ערים נוספות. אם הביקוש יהיה רב יותר, הקו יתוגבר ועמו גם העלות התקציבית. מנגד, שיתופי פעולה עם ערים סמוכות יכולים להוזיל את העלויות.

את המהלך מובילים סגן ראש העיר מסיעת מרצ, עילאי הרסגור-הנדין, וסגן ראש העיר, דני הרוש. צוות שהוקם לתכנון הקו - שיפעל ככל הנראה במתכונת של שאטלים - יגבש בחודש הקרוב את המסלול הסופי, התדירות ושעות הפעילות של הקו.

בשלב ההתחלתי, הנסיעה צפויה להיות ללא תשלום, בדומה למיזם התחבורה הציבורית נעים בסופ"ש - שבו שותפות העיריות תל אביב, גבעתיים, קרית אונו, רמת השרון, שוהם ויהוד-מונסון. הפעילות חינמית בשל המגבלה החוקית שאוסרת על גביית תשלום עבור תחבורה ציבורית בשבת, המנוגדת להסכם הסטטוס קוו.

כפר סבא היא העיר הרביעית שבוחרת להפעיל שירות תחבורה בשבת באופן עצמאי, מבלי להצטרף לנעים בסופ"ש, ובכך היא מצטרפת לערים מודיעין, רמת גן והרצליה, שהצהירו בגלוי שאינן מעוניינות להצטרף - אף ששיתוף הפעולה יכול להוזיל עבורן את העלויות ולהקל על הנוסעים בנסיעות בינעירוניות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker