שיפור התחבורה הציבורית בצומת עזריאלי: נת"צ נפתח לתנועה ברחוב קפלן

עיריית תל אביב הודיעה על פתיחת נתיב תחבורה ציבורית שיחבר את מרכז תל אביב לצומת השלום ■ המהלך אמור לשפר את תדירות האוטובוסים באחד מעורקי התחבורה הגדושים ביותר בעיר

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פקק תנועה ברחוב קפלן בתל אביב
פקק תנועה ברחוב קפלן בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

נתיב תחבורה ציבורית (נת"צ) נפתח בשבוע שעבר ברחוב קפלן בתל אביב, כך הודיעה עיריית תל אביב היום (ג'). זהו אחד הרחובות העמוסים בעיר, שבו עוברים כ-50 אוטובוסים בשעת שיא לכיוון וכ-1,100 אוטובוסים ביממה.

הרחוב מחבר את מרכז תל אביב לצומת השלום. בצומת עוברים כעשירית מחצי מיליון כלי הרכב הנכנסים לתל אביב מדי יום. הצומת הוא מפגע לכלל הצדדים - הולכי רגל העומדים זמן ממושך ברמזור, הנהגים המשתרכים ורוכבי אופניים וקורקינטים, שטרם הוסדרו עבורם תשתיות נתיבים.

נתיב התחבורה הציבורית ברחוב קפלן

הנת"צ החדש אמור ולקצר את זמן הנסיעה הממוצע של אוטובוסים ברחוב קפלן בשעות העומס ל-8-5 דקות לעומת כ-30-20 דקות כיום. ההערכה מבוססת על ניטור מהירות הנסיעה שביצעה עיריית תל אביב-יפו לצורך התכנון והביצוע של הנת"צ.

בהתאם לכך, מעדכנת העירייה כי ממארס 2020 יתוגבר שירות התחבורה הציבורית לאורך ציר קפלן. שני קווים חדשים ייכנסו לפעולה - ויחברו את דרום מזרח העיר למרכזה. כמו כן, יהיה תגבור של נסיעות בקווים העמוסים העוברים ברחוב קפלן.

מטרופולין תל אביב סובל מבעיית גודש חמורה בכבישים, המורגש לנוסעים באזור מדי יום. כ-6 מיליון נסיעות יומיות (נכון ל-2016) התבצעו במטרופולין, מתוכן רק כ-1.2 מיליון בתחבורה ציבורית. 

מיעוט הבוחרים להשתמש בתחבורה ציבורית, לעומת שיעור של 30% עד 50% מהנוסעים במטרופולינים במדינות מערביות, מוסבר בעיקר באטרקטיביות הנמוכה של האוטובוסים, אמצעי התחבורה הציבורית העיקרי היום. זמן נסיעה בהם הוא אכוך יחסית ותדירותם אינה מספקת.  

בעירייה מקודמים וקודמו נת"צים נוספים בשנה האחרונה, חלקם במסגרת נתיב מהיר של נתיבי איילון. בין אלה ניתן למנות את הנת"צים בשדרות בן צבי ולבון, בציר שלבים העובר בוולפסון ומגיע לאצטדיון בלומפילד, ברחוב העלייה, במשה סנה, יצחק שדה, חיים בר-לב, קק"ל ותל גיבורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker