לעצור את ההפסדים המתגלגלים? חלק מנסיעות הקורקינט יתייקרו ב-10%

מחיר הנסיעה ישתנה לפי ביקוש והיצע, מיקום ושעה ביום ■ חלק מהנסיעות כבר התייקרו, כאשר מחיר הנסיעה לדקה הוא 60 אגורות, ובחברה אומרים כי נסיעות אחרות יוזלו ל-40 אגורות לדקת נסיעה ■ זוהי הפעם הראשונה שהחברה מעלה מחירים מאז כניסתה לישראל

שגיא כהן
שגיא כהן
קורקינט של ליים
קורקינט של לייםצילום: Bryan Anselm/The New York Times

חברות השכרת הקורקינטים השיתופיים בישראל, ליים, ווינד ובירד, החלו לאחרונה לשנות או לבחון שינויים במודל התעריפים המסורתי, לראשונה מאז כניסתן לארץ. בעבר, המחיר הקבוע של כל החברות היה 50 אגורות לכל דקת נסיעה ותוספת חד-פעמית של 5 שקלים.

כעת, חברת ליים החלה בתמחור דינאמי חדש. המחיר לדקה ישתנה לפי ביקוש והיצע, מיקום ושעה ביום. חלק מהנסיעות יעמדו על 60 אגורות לדקה. בנסיעות אלה, הגידול במחיר הכולל משקף התייקרות של 10%. נסיעות אחרות יישארו על 50 אגורות לדקה, ואחרות יוזלו ל-40 אגורות לדקה. מחיר שחרור הנעילה נותר על 5 שקלים.

גם ווינד שינתה את מודל התמחור. כעת, אין אצלה מחיר קבוע של שחרור נעילה, אלא רק גביית 85 אגורות לדקת נסיעה. המטרה היא להפוך נסיעות קצרות לאטרקטיביות ביחס לחברות האחרות. לפי מודל זה, נסיעות קצרות יהיו זולות יותר, בעוד נסיעות ארוכות יהיו יקרות יותר. למשל, נסיעה של 10 דקות בווינד תעלה כעת 8.5 שקלים (לעומת 10 שקלים בתמחור הישן), ונסיעה של 20 דקות תעלה 17 שקל (לעומת 15 בתמחור הישן).

באופן רשמי, בירד ממשיכה לגבות 50 אגורות לדקה, לצד 5 שקלים לביטול הנעילה. אך משתמשים מדווחים שבמקרים מסוימים היא מציגה תמחור חדש במסגרתו מחיר נסיעה יעמוד על 60 אגורות לדקה ועוד 5 שקלים לשחרור נעילה. בנוסף, במודל זה נקבע תשלום מינימילי של 8 שקלים לנסיעה, ללא קשר למרחק שבוצע בפועל. פיילוט דומה בוצע בבירד כבר בשנה שעברה.

השינויים במודלים מתבצעים על רקע מאמציהן של כל חברות הקורקינטים בעולם להפחית את ההפסדים הכבדים. ליים, למשל, מבצעת מהלכי התייעלות במטרה לצמצם את ההפסדים הכבדים שרשמה מאז תחילת הפעילות שלה ולהגיע לרווחיות. בישראל, מלבד העלאת המחיר, ליים גם הפסיקה את ההתקשרות עם משרד יחסי הציבור המקומי. במקביל, החברה קיצצה באחרונה 14% מכוח האדם שלה בחו"ל והפסיקה פעילותה ב-12 ערים.

לפי דיווחים, גם בירד רשמה בעבר הפסדים כבדים - 100 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2019. השבוע, החברה הודיעה שהגדילה את סבב הגיוס הנוכחי שלה מ-275 מיליון דולר ל-350 מיליון דולר וגם רכשה את חברת הקורקינטים הגרמנית "סירק".

מליים נמסר בתגובה: "ליים ציינה באחרונה סיכום של 4 מיליון רכיבות ברחבי תל אביב בתקופה של 11 חודשים. באחרונה התחלנו לבחון מודלים שונים של מחירים, כך שבחלקים שונים של העיר ובזמנים שונים לאורך היום, המחיר לדקה עשוי לנוע בין 60-40 אגורות לדקה. זאת, במקביל להשקת Limepass - מנוי שבועי לפתיחות נעילה חינם ללא הגבלה. מטרת הבחינה היא לאפשר חוויית רכיבה כוללת ברמה גבוהה ולשמור על תפעול יעיל של השירות בישראל".

יוחאי עבאדי, מנהל הפעילות של Wind בישראל, מסר: "לאחר שנה של פעילות בישראל ובעקבות פניות רבות של לקוחותינו, החלטנו לקיים פיילוט לבחינת מודל תשלום חדש, במסגרתו בוטל התשלום עבור ביטול הנעילה. התמחור החדש הופך את הנסיעות הקצרות למשתלמות יותר, כבר עכשיו ראינו עלייה חדה של 20% במספר הנסיעות הקצרות בתל-אביב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker