2019 בתחבורה הציבורית: מה הכי חשוב לנוסע הישראלי?

סקר חדש חושף את העדפות הנוסעים בתחבורה הציבורית בישראל ובעולם: המדד החשוב ביותר לישראלים הוא תדירות גבוהה וקיצור זמן ההמתנה בתחנות התחבורה הציבורית ■ רק כ-10% מהישראלים ממתינים בתחנה פחות מ-5 דקות

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחנת אוטובוס בראשון לציון
תחנת אוטובוס בראשון לציוןצילום: תומר אפלבאום

לתחבורה הציבורית בישראל כיום יש לאן לשאוף. נוסע ישראלי ב-2019 חיכה בממוצע כ-14 דקות בתחנת אוטובוס והלך יותר מחצי קילומטר לתחנה. אחד מכל חמישה נוסעים נאלץ להשתמש בשלושה קווים או אמצעי תחבורה שונים לפחות לנסיעה. כך עולה מניתוח של 99 ערים מרכזיות ב-25 מדינות, מבין למעלה מ-3,000 הערים בהן נותנת מוביט שירות בעולם.

הנתונים נאספו על פי תכנוני מסלולים הכוללים שימוש בתחבורה ציבורית של משתמשים באפליקציה, שמרביתם בוצעו בפועל. למוביט כ-2 מיליון משתמשים בישראל ו-680 מיליון משתמשים בעולם. הפילוח שנעשה נותן אינדיקציה רחבה בנוגע למידת נוחות ואמינות השירות בתחבורה הציבורית בישראל לעומת העולם.

אלמנט משמעותי בהשפעה על העדפת תחבורה ציבורית על פני רכב פרטי וצמצום הגודש החמור בכבישים בישראל, הוא מידת נוחות השימוש בתחבורה הציבורית, לצד זמינותה ואמינותה. כ-200 אלף משתמשים בישראל השיבו על הסקר.

רוצים להגיע מהר

עולה מהנתונים כי ישראל אינה נמצאת במקום מחמיא מבחינת נוחות השירות במרבית המדדים. כך למשל, ישראלים ממתינים 14 דקות בממוצע לתחבורה ציבורית, אוטובוסים ורכבות. ישראל מדורגת במקום ה-17 הלא מכובד מבין 25 מדינות במדד זה. במקום הראשון (זמן המתנה הקצר ביותר) נמצאת סינגפור עם זמן המתנה של 8.4 דקות, ואחריה צרפת עם 10 דקות, גרמניה עם 11 דקות, ובארה"ב 13 דקות המתנה. תאילנד ממוקמת במקום האחרון עם 20 דקות.

במדד שבדק מה שיעור הנוסעים שממתינים זמן קצר לתחבורה ציבורית (פחות מ-5 דקות) נמצא כי רק כ-10% מהישראלים שנוסעים בתחבורה הציבורית ממתינים פחות מ-5 דקות בכיוון נסיעה אחד - מקום 23 מבין 25 המדינות שנבדקו. לעומת זאת, כמעט 20% מהנוסעים הישראלים ממתינים לתחבורה הציבורית בכל יום בממוצע 20 דקות ויותר, במהלך כיוון נסיעה אחד. 

זמן ההמתנה שנובע מתדירות הקו, לצד זמן ביצוע הנסיעה עצמה, הם מרכיבים משמעותיים בהשפעה על בחירת השימוש בתחבורה הציבורית.

בתשובה לשאלה "מה יעודד אותך להשתמש בתחבורה הציבורית לעיתים תכופות יותר?", השיבו 16% מהנשאלים כי תדירות גבוהה יותר של תחבורה ציבורית וקיצור זמן ההמתנה בתחנות יובילו אותם להשתמש יותר בתחבורה ציבורית. 13% השיבו כי קיצור זמן הנסיעה, 12% השיבו כי דיוק ואמינות בזמנים בהתאם ללוח הזמנים המתפרסם, 10% השיבו כי הוספה של קווים ישירים ליעד ופחות החלפות, 7% השיבו כי תחנות קרובות יותר לבית או למקום העבודה שיפחיתו את זמן ההליכה אל ומהתחנה, 6% השיבו כי שיפור הנוחות ו- 4% השיבו כי הגברת הניקיון באוטובוסים ובתחנות ההמתנה.

אוטובוסים בירושלים
אוטובוסים בירושליםצילום: תומר אפלבאום

"הפרמטר החשוב ביותר: תדירות גבוהה"

"הפרמטר החשוב ביותר לנוסעי התחבורה התחבורה הציבורית הוא תדירות גבוהה של קווי שירות וכפועל יוצא מכך המתנה קצרה ככל ניתן בתחנות" אומר יובב מידד, סמנכ"ל הצמיחה והשיווק של Moovit. "הדו"ח מעלה הבדלים ופערים מהותיים בין מדינות וערים שונות, אך בכל מקום בעולם, הפרמטר הזה מהותי. שיפור בו יגרום לעוד ועוד אנשים לעשות שימוש קבוע ורחב יותר בתחבורה הציבורית". 

בעיית ה"לאסט מייל" (Last mile) הקיימת בישראל (ההגעה מהתחנה אל היעד הסופי) הנמצאת כיום במוקד השיח של מומחי התחבורה והתכניות הממשלתיות, אינה בולטת באופן מיוחד מנתוני הדו"ח העולמי. מרחק ההליכה הממוצע של ישראלי לתחנת התחבורה הציבורית (אוטובוס או רכבת) בכיוון נסיעה אחד, אל התחנה, במהלך החלפות ומהתחנה האחרונה אל היעד הוא 655 מטרים. 

סינגפור בראש

ישראל נמצאת במקום הרביעי במדד זה. מרחק ההליכה הקצר ביותר נמדד גם הוא בסינגפור, שנחשבת לבעלת תחבורה ציבורית מפתוחת ומתקדמת - 583 מטר. לאחר מכן אורוגוואי (613 מטר) וארגנטינה (636 מטר). במקום האחרון, כלומר המרחק הארוך ביותר שצריך נוסע ללכת על מנת להגיע לתחנה, נמצאת איחוד האמירויות עם מרחק הליכה של 1.2 קילומטרים.

רציפות השירות, ומסלולי נסיעה פשוטים יחסית שאינם מצריכים החלפות מרובות מהוות גם כן מרכיב חשוב בבחירה בתחבורה ציבורית על פני רכב פרטי (10% לפי הסקר הנוכחי).

מנתוני מוביט ל-2019 עולה כי 36% מהישראלים אינם מחליפים אמצעי תחבורה או קווים כלל במהלך נסיעתם, ישראל ממוקמת במקום ה-10 מתוך 25 בדירוג העולמי במדד זה. 46% מהישראלים מבצעים החלפה אחת ועושים שימוש בשני קווים או אמצעי תחבורה אחרים במהלך נסיעה ממוצעת, ואילו 18% עושים שימוש בלפחות שלושה קווים או אמצעי תחבורה שונים במהלך נסיעה ממוצעת.

כלי תחבורה שנכנס לישראל רק לפני שנה וחצי וצובר תאוצה בקרב משתמשים ולו השלכות על יכולות ההתניידות בערים הוא הקורקינטים והאופניים השיתופיים. אפליקציית מוביט אוספת נתונים גם על השימוש בהם מתוך תכנוני מסלול המשלבים אותם במסלולים האפשריים המוצגים. מהתשובות בסקר עולה כי 12% מהישראלים משתמשים באמצעי תחבורה אלה באופן יום יומי, 7% עד 3 פעמים בשבוע, 6% מהישראלים משתמשים בכלי התחבורה עד 5 פעמים בחודש. 10% השיבו שלעיתים רחוקות ו-64% השיבו כי לעולם לא השתמשו, למרות שהם קיימים בעירם.

בבחינת הסיבות לשימוש בקורקינטים השיתופים, 36% ציינו שאמצעים אלה מהירים יותר מהליכה, 19% השיבו כי ניתן להחנות אותם בכל מקום, 16% טענו כי הם ידידותיים לסביבה, 15% משתמשים בשל נוחות מציאתם בעת הצורך ו-13% ציינו את אטרקטיביות המחיר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker