החניון בנתיב המהיר לת"א: אייל לפידות פותח חזית נגד שפיר

סולל בונה, הזרוע הקבלנית של שיכון ובינוי, פנתה למשרד האוצר בבקשה שיעצור את ההתקשרות עם חברת שפיר הנדסה, שזכתה בפטור ממכרז בפרויקט להכפלת חניון שפירים

אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חניון שפיריםצילום: מוטי מילרוד
אסנת ניר

סולל בונה, הזרוע הקבלנית של שיכון ובינוי, פנתה למשרד האוצר בבקשה שיעצור את ההתקשרות עם חברת שפיר הנדסה, שזכתה בפטור ממכרז בפרויקט של כ-700 מיליון שקל להכפלת חניון שפירים - כך עולה מפנייה שהועברה השבוע לחשב הכללי במשרד האוצר.

הפנייה מגיעה על רקע החלטת החשכ"ל בסוף דצמבר להעביר 690 מיליון שקל לחברת הבנייה שפיר לשם הקמת הקומה השנייה של חניון שפירים. החניון מאפשר לנהגים להחנות את כלי הרכב שלהם ולהגיע לתל אביב ב"שאטלים". במסגרת הרחבת החניון יתווספו 1,800 מקומות חניה. ביצע הפרויקט התעכב מאז 2012, אז הובן כי הקיבולת של החניון אינה מספקת את הדרישה בשעות העומס.

שפיר היא בעלת הזיכיון הנוכחית להפעלת החניון עד 2038. הסכום שהוקצה להרחבת הפרויקט, כולל את הפעלת ותחזוקת החניון, וכן הפעלה אופציונלית של קו נוסף של שאטלים מהחניון לאזור שדרות רוטשילד בתל אביב.

אייל לפידותצילום: קובי קלמנוביץ'

בפנייה שהועברה על ידי עו"ד ערן וינר ממשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות', מבקשת סולל בונה לא לחתום על ההסכם עם שפיר הנדסה, עד שיוכח שההתקשרות משתלמת תקציבית מבחינת המדינה והציבור, באופן שמצדיק פטור ממכרז.

ההסכם מול שפיר הנדסה אמור להיחתם עם המדינה (באמצעות החברה הממשלתית "חוצה ישראל" שאחראית על פרויקט "הנתיב המהיר" ועל חניון שפירים) לאחר חתימתו הסופית של החשב הכללי. הוא צפוי לכלול התחייבות לעמידה בזמני ביצוע של כשלוש שנים.

זהו אינו המאבק הראשון בין שיכון ובינוי, שבראשה עומד אייל לפידות, לשפיר הנדסה. שיכון ובינוי קראה לפני כעשור לפסול את זכיית שפיר במכרז להקמת עיר הבה"דים ואת התקשרותה עם בנק לאומי. שפיר, מצדה, יצאה בעבר נגד זכייתה של סולל בונה בביצוע עבודות בקו האדום של הרכבת הקלה.

ממשרד האוצר נמסר: "המדינה קיבלה פנייה בנושא מאת חברת סולל ובונה בהתאם לחוק חופש המידע. המדינה לומדת את הפנייה ותשיב לפונה בהתאם לדרישות החוק בהקדם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker