סמוטריץ' מסרב לקבל את הדחייה בהקמת הרכבת הקלה: "אפשר לעמוד ביעדים"

במשרד התחבורה זועמים על הודעת נת"ע, שלפיה צפוי עיכוב של עד שנה בפרויקט – ודרשו מהחברה לבחון מחדש את הערכותיה

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: נעם ריבקין פנטון/פלאש 90

פגישה בנוכחות בכירי משרד התחבורה, נת"ע ונציגי משרד האוצר התקיימה אתמול בלילה (ראשון) אצל שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ'. מטרת הפגישה היתה לדון בכוונת נת"ע לדחות את מועד פתיחת הקו האדום - הקו הראשון מבין שלושה של הרכבת הקלה בגוש דן.

בדיון הארוך שנמשך עד 22:00, הציג מנכ"ל נת"ע את האתגרים הקיימים בעמידה בלוחות הזמנים. סמוטריץ', כמו גם מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר והמשנה קובי בליטשטיין, סברו כי יש לפעול ככל האפשר כדי לעמוד בלוחות הזמנים, ולהשיק את הקו ב-2021 (למעט תחנת קרליבך שתיפתח ב-2022). במשרד התחבורה זעמו על הודעת נת"ע בנושא, וטענו כי היא היתה לא אחראית. בעקבות הפגישה, נת"ע תבחן מחדש את הסוגיה.

בתשובה לפניית TheMatker בנוגע לתוכן הפגישה, אמר סמוטריץ': "כרגע אין הבנה בנוגע לדחיית הפתיחה של הקו, עד שיסתיים התהליך המקצועי. אם יתברר שצפוי עיכוב נפרסם זאת לציבור ולא נסתיר כלום".

סלילת הקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביב
סלילת הקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביבצילום: עופר וקנין

סמוטריץ' הוסיף כי בהתאם למה שהוצג בפניו הוא אינו רואה סיבה להודיע על עיכוב בפתיחת הקו האדום. "אין לי שיקולי אגו בעניין, ואין לי בעיה להודות בעיכוב, אם יתרחש כזה", הוא אמר. "את רוב הסיכונים הקיימים אפשר לנהל בצורה נכונה וכך לעמוד ביעדים. זה נכון עבור הציבור וגם בכל הקשור למוניטין של החברה, במיוחד לקראת המשך הפרויקטים הגדולים שלה".

בשבוע שעבר הודיע יו"ר נת"ע, רמי בלינקוב, לדירקטוריון החברה על כך שצפויים עיכובים של עד שנה במועד פתיחת הקו האדום, והדבר נבחן בשבועות האחרונים. זהו שינוי חד בגישה של הנהלת נת"ע: מהנהלה שנאבקה מול כל הגורמים הממשלתיים כי מועד השקת הקו לא יזוז והתחייבה על המועד המקורי בפרסומים לציבור - להנהלה שמעוניינת לשנותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker