משרד התחבורה דחה את שינוי תעריפי הנסיעות במוניות ל-3 בינואר

שינוי שיטת התעריפים אמור היה להתבצע יחד עם התקנת מונים חכמים במוניות, אך הכנתם מתעכבת ■ החל מיום שישי מחירי הנסיעות הבין־עירוניות יירדו בכ–6.5%, והנסיעות העירוניות יתייקרו בכ–13%

אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלבד נסיעה בנת"צים, נהנים כיום נהגי המוניות מהטבות כלכליותצילום: אייל טואג
אסנת ניר

שינוי תעריפי הנסיעות במוניות שהיה אמור להיכנס לתוקף היום (ד') נדחה ל-3 בינואר, בהחלטת משרד התחבורה. ההחלטה על הדחייה נומקה על ידי מנהלת אגף כלכלה במשרד התחבורה, דפנה עין דור, כנובעת מרצון "לאפשר היערכות לשינוי מבנה התעריפים".

החל מיום שישי מחירי הנסיעות הבין־עירוניות יירדו בכ–6.5%, מ–114.5 שקל ל–106.9 שקל, והנסיעות העירוניות יתייקרו בכ–13%, מ–40.3 שקל ל–45.5 שקל. זהו החלק הראשון של התוכנית. מכיוון שמרבית הנסיעות הקיימות הן בערים, בממוצע הכולל מדובר בעליית מחירים.

חלקה השני — הטמעת מונים חכמים שיאפשרו את הוזלת הנסיעה לנוסעים שמוכנים לנסוע יחד — נדחה, בפעם השנייה, בשל העדר מוכנות טכנולוגית ליישומו. עלות המונים היא 3,500 שקל, והאחריות להתקנתם מוטלת על הנהגים.

שינוי שיטת התעריפים אמור היה להתבצע יחד עם התקנת מונים חכמים במוניות, אך הכנתם מתעכבת. בימים אלו אמורים נהגי המוניות להגיע לעמדות שירות של חברות המונים ולבצע עדכון של תוכנת המונים שברכבם.

ההחלטה על הדחייה התקבלה לאחר שבשלושת השבועות האחרונים נהגי המוניות פתחו במחאות ובשיבושים לא רשמיים. לטענתם, חישובי ועדת המחירים יפגעו בתעריף הסופי עבורם. עם זאת, נהגי המוניות חלוקים לגבי התוכנית, ולכן רבים מהם לא השתתפו בצעדי המחאה.

בחמישי האחרון הצטרף למחאה ארגון נהגי המוניות, לאחר שלא התנגד קודם לכן לרפורמה ואף תמך בה בהזדמנויות שונות. איגוד נהגי המוניות מייצג את בעלי הרשיון למונית, שעשויים דווקא להרוויח מהרפורמה בגלל עליית ערך הרישיון שלהם. עם זאת, איגוד המוניות לא יכול היה להתעלם מהמחאות, וככל הנראה חשש מהתחזקות גורמים אופוזיציונים המתנגדים לרפורמה. נהגי מוניות שעובדים עם אפליקציות כמו גט ויאנגו, ונהגי מוניות שאינם באיגוד, לא הודיעו על שביתה.

התוכנית, שמקודמת על ידי משרדי האוצר והתחבורה, נעשתה בהמשך להמלצות ועדת המחירים ב–2016. לפני התוכנית, במצב הקיים, מחיר הנסיעה במונית נקבע על ידי מונה שמחשב את המחיר או על פי זמן או על פי מרחק. כשמהירות הנסיעה נמוכה מ–19 ק"מ לשעה, המחיר מחושב לפי זמן. אם היא גבוהה מ–19 ק"מ לשעה — לפי מרחק.

התוכנית בחישוב התעריפים אמורה היתה להיכנס לתוקף באפריל, אך נדחתה לתחילת 2020 בין השאר בשל היעדר מוכנות טכנולוגית להשלמה מלאה של המהלך. שיקול מרכזי בהחלטת הממשלה להעלות את תעריפי המוניות הוא שב-1 בינואר תצמצם הממשלה את הסובסידיה שנתנה למוניות עד כה דרך הטבות מס על הדלק (צמצום הסובסידיה במועד זה קבוע בחוק).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker