נמל אשדוד לבית הדין לעבודה: "הפסק את השביתות הלא חוקיות של העובדים"

חברת נמל אשדוד טוענת כי העובדים עורכים עיצומים בלי שהכריזו על סכסוך עבודה - ברקע למשא ומתן שנערך בימים אלה בנוגע להסכם קיבוצי ■ "לא מדובר בשיבושים הננקטים באופן מקרי, אלא כאלה שגרמו לנזק של יותר מ-3.3 מיליון שקל"

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל אשדוד, הערב
אסנת ניר
אסנת ניר

חברת נמל אשדוד פנתה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע במטרה לעצור עיצומים ו"מהלכים פראיים" שמבוצעים על ידי העובדים. לטענתה, החל בנובמבר 2019 העובדים מבצעים את העיצומים בניגוד לחוק ובלי שהוכרז על סכסוך עבודה. בחברה מבקשים מבית המשפט לחייב את העובדים לשוב לעבודה סדירה.

מהבקשה עולה כי באחרונה התרחשה האטה בטיפול בתקלות במנופים הנמצאים ברציף המכולות המרכזי. "לא מדובר בשיבושים הננקטים באופן מקרי או אקראי, אלא כאלה שגרמו לנזק של יותר מ-3.3 מיליון שקל – ללא קשר לנזק שנגרם למוניטין של החברה ולצדדים אחרים". עוד הבהירו בחברה כי כל עיכוב בתיקון המנופים הוא בעל השלכות על עמידתה של החברה בזמנים המוקצים לפריקה או טעינה של האוניות הפוקדות את הנמל.

בחברה ציינו כי מספר לקוחות ביקשו הסברים בנוגע לעיכובים בעבודות הפריקה והטעינה, דרשו פיצוי בגלל הנזק שלטענתם נגרם להם והוסיפו כי הם שומרים את הזכות לנקוט בהליכים משפטיים. עוד טוענים בחברה כי הרקע לשיבושים הוא ניסיון להפעיל לחץ לא לגיטימי על ההנהלה במסגרת המשא ומתן שנערך בימים אלה בנוגע להסכם הקיבוצי.

בחודש האחרון פנה TheMarker מספר פעמים להנהלת הנמל בשאלה אם העובדים שובתים, בעקבות מידע שהגיע לידיו ותלונות מצד לקוחות. בין היתר נטען כי עובדים לא מבצעים שעות נוספות, הציוד תקול במשך ימים, אוניות לא מטופלות ועשרות כלים מושבתים. לקוחות טוענים כי המסר שהם קיבלו הוא שלא יחול שינוי עד לפתיחת הנמל החדש באשדוד – שנבנה בימים אלה. בחברה טענו אז כי הם לא יודעים על צעדים ארגוניים רשמיים שנעשים על ידי העובדים. טענה שחזרה גם בפנייה לבית המשפט.

ב-9 בדצמבר התפטרו יו"ר ועד עובדי סקטור בתי מלאכה, אבי שטרית, יו"ד ועד תפעול, גדי בוטבול, יו"ר ועד ציוד מכני, עמית שרף, וחבר הוועד יוגב יעקובי, במחאה על חתימה על הסכם קיבוצי מול ההסתדרות, בנוגע למעבר מחלקת ים מהנמל לחברת נמלי ישראל. שישה ימים לאחר מכן הם חזרו בהם מהתפטרותם.

במכתב ששלח ועד העובדים לעובדים לאחר מכן, והגיע לידי TheMarker, אישרו חברי הוועד את סיבת ההתפטרות והוסיפו כי "המחלוקת בעניין מחלקת הים לא הסתיימה וכנראה תוכרע בערכאות משפטיות". במכתב התייחס הוועד למחלוקות פנימיות בין העובדים בנוגע להמשך המחאות. "לצערנו, באחרונה, כמו גייס חמישי, מנסים אנשים מתוכנו לפגוע במאמצנו עבורכם". המחלוקת המדוברת, שאליה מתייחס הוועד, כוללת מאבק בין עובדי סקטור בתי מלאכה, המשתייכים להסתדרות הלאומית, לעובדי הסקטור המשתייכים להסתדרות הכללית - ובהם יו"ר ועד הסקטור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker