חברות האוטובוסים קווים ואפיקים מאיימות לשבות בגלל אי העברת תקציבים

מחאת חברות האוטובוסים הפרטיות החלה, לאחר שהחשב הכללי במשרד האוצר החליט לקצץ 20% מתשלומי הסובסידיה החודשית הניתנים למפעילות ■ קווים מאיימת לשבות החל מיום שישי ואפיקים מיום ראשון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוטובוס של חברת התחבורה אפיקיםצילום: זאב שטרן

חברות התחבורה הציבורית הפרטיות, קווים ואפיקים, מאיימות להשבית את פעילותן בעקבות אי העברת תקציבים שנועדו לפעילותן. קווים מאיימת לשבות החל מיום שישי ואפיקים מיום ראשון. חברות התחבורה הציבורית האחרות טרם הודיעו על צעדיהן.

מחאת חברות האוטובוסים הפרטיות החלה לפני כחודשיים ביוזמת הפורום לתחבורה ציבורית, לאחר שבספטמבר החליט החשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, לקצץ 20% מתשלומי הסובסידיה החודשית הניתנים למפעילות התחבורה הציבורית - עד לאישור תקציב חדש.

הסיבה להחלטת חזקיהו היא חוסר היכולת לאשר תקציב חדש בממשלת המעבר; העובדה שוועדת הכספים, שיכולה לאשר תוספת לתקציב, אינה מתכנסת; ולאור הגירעון הקיים.  

מחאות בנושא הובילו את משרד האוצר לפנות לוועדת הכספים במטרה שתדון בנושא. לפני כמה שבועות אושרה העברת הכספים הנדרשת. הכספים היו אמורים להיות מועברים לחברות בתחילת החודש, אבל הם עדיין לא התקבלו.  

לטענת משרד האוצר הוא העביר את הסכום הנדרש, אבל העברתו נעצרה אצל ועדת הכספים מכיוון שלא התכנסה. למרות טענה זאת, באפשרות משרד האוצר להגיש בקשה לוועדת ההסכמות להעביר את הכספים באמצעות מזכיר הממשלה. ועדת ההסכמות הביעה כבר את נכונותה לקבל את הבקשה. ועדת הכספים ביקשה ממשרד האוצר להגישה, אבל הוא טרם עשה זאת.

באפיקים טוענים כי החברה נדרשת להעביר לבנקים 31 מיליון שקל בגלל החזר הלוואות - סכום שאותו אינה מסוגלת לשלם.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "על שולחן ועדת הכספים מונחות פניות תקציביות בהיקף של מיליארדי שקלים, עבור פעולות שונות וחיוניות של הממשלה. דיון הוועדה שנקבע במטרה לדון בפניות בוטל, וכרגע לא פורסם בלו"ז הוועדה מתי, אם בכלל, היא צפויה להתכנס ולדון בהן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker