הבוקר: נסיעת הרכבת הרצופה הראשונה מירושלים לתל אביב

הקו הרציף ייפתח במתכונת מלאה במוצאי שבת, אבל יפעל רק עד תחנת ההגנה ■ שר התחבורה הקודם, ישראל כ"ץ: "טוב שפתחנו את הקו במתכונת הרצה, אחרת אולי זה לא היה קורה" ■ השר הנוכחי, בצלאל סמוטריץ': "צריך לדייק את השימוש בתשתיות הקיימות"

אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נסיעת הרכבת הרצופה הראשונה מירושלים לתל אביבצילום: אמיל סלמן
אסנת ניר

הנסיעה הרצופה הראשונה בקו הרכבת המהיר ירושלים-תל אביב התקיימה הבוקר (ד'). במוצאי שבת, הנסיעה תיפתח לנוסעים במתכונת של פעמיים בשעה לכיוון. הנסיעה הרצופה מתאפשרת תחנת תל אביב ההגנה בלבד, אף שתוכניות הרכבת המקוריות כוללות חשמול של המסילה עד תחנת הרצליה.

בנסיעה הראשונה הבוקר נכחו שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ; ושר התחבורה שקדם לו בעשר השנים האחרונות, ישראל כ"ץ; ומנכ"ל הרכבת מאז יולי, מיכה מייקסנר.

קו הרכבת נפתח בשנתיים איחור, לאחר שב-15 החודשים האחרונים הוא פעל ב"מתכונת הרצה", כהגדרת כץ, והנוסעים נאלצו להחליף רכבת בתחנת נתב"ג. החלטה זו זכתה לביקורת ונטען כי התקבלה משיקולים פוליטיים בשל הקרבה לבחירות. כ"ץ אמר בעניין: "אם לא היינו יוצאים לדרך בסוכות - אולי לא היה קורה בכלל". הוא הוסיף כי לא היו בעיות בטיחותיות, אלא רק תפעוליות.

מייקסנר אמר כי תוך חצי שנה יושלם הקו הרציף עד תחנת תל אביב מרכז, וכשנה לאחר מכן עד הרצליה. מעבר לכך, מעתה יוכלו לנסוע בקו 1,000 נוסעים בכל רכבת - לאחר שעד כה הונהגה הגבלה של 400 נוסעים לרכבת.

נסיעת הרכבת הראשונהצילום: אמיל סלמן

למרות תשומת הלב הרבה שמקבל הקו לירושלים, זהו רק קו ראשון מבין 13 שאמורים לעבור לתשתית של הנעה חשמלית. לדבריהם, זהו שינוי הכרחי למען שיפור השירות לנוסעים ועבור התמודדות עם הקפיצה במספר הנוסעים מדי שנה. למרות זאת, 12 קווים נוספים שהיו אמורים לעבור להנעה חשמלית רחוקים מהגעה ליעד זה בשנים הקרובות, והעבודות עליהם עדיין לא החלו.

לפי לוחות הזמנים המקוריים עבודות החשמול על קווים רבים היו אמורים להסתיים בספטמבר 2021, אלא שכאמור, העבודות עדיין לא החלו.

ברכבת ובמשרד התחבורה לא רצו להתחייב על מועד סיום עבודות החשמול של יתר הקווים. מייקסנר ציין כי קו אשקלון-פתח תקוה-כפר סבא-הרצליה ייפתח בפברואר, והתנועה המסחרית בו תחל בממארס. עם זאת, החשמול יתווסף לקו זה רק שנתיים לאחר מכן.

נסיעת הרכבת הראשונהצילום: אמיל סלמן

"נרחיב את נתיב פלוס"

כ"ץ בירך את סמוטריץ' על ההחלטות האמיצות שקיבל עם כניסתו לתפקיד, והתייחס להחלטה להאיץ את העבודות בציר איילון על ידי סגירתו לתנועת רכבות בשך שישה שבועות בדצמבר וינואר. זאת, במטרה להשלים את חשמול המסילות עד תחנת תל אביב האוניברסיטה.

מהלך נוסף שביצע סמוטריץ, ואותו כ"ץ לא ציין, הוא סגירת הנתיבים בציר איילון וכביש החוף לטובת נתיב פלוס, המיועד לקארפול. בתשובה לשאלת TheMarker את כ"ץ מדוע לא ביצע את התוכנית הזו בעצמו - אף שזו ישבה על שולחנו במשך יותר משנה - והאם חשש לבצעה בשל הביקורת הציבורית, השיב כ"ץ לא הכיר את התוכנית וכי היא לא הובאה בפניו.

בתשובה לשאלת TheMarker אמר סמוטריץ' כי הוא מתכנן להרחיב את מיזם נתיב פלוס להתרחב לנתיבים נוספים. "תחום חדש שהחלטתי להידרש אליו עם הכניסה לתפקידי הוא דיוק של השימוש בתשתיות הקיימות" אמר. "תהיה הרחבה של נתיב פלוס לנתיבים נוספים, אנחנו עובדים על התוכנית. עולם הרכב משתנה בעקבות התרבותםם של כלי רכב חשמליים ויצירת דיפרנציאציה במיסוי. נקדם שימוש נכון יותר של משאב התשתיות - שתמיד יהיה בחסר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker