קסדות ונסיעה ב-15 קמ"ש: ההגבלות החדשות על קורקינטים ואופניים חשמליים בת"א

חברות הקורקינטים השיתופיים יחויבו לספק קסדה לכל קורקינט עד 15 ביוני והגבלות נסיעה ומהירות יחולו באזורים שונים ברחבי העיר ■ מחזיקת תיק התחבורה בעיר: "ב-15% מהתאונות ניתן למנוע פגיעות ראש אם הרוכבים יחבשו קסדות"

אסנת ניר
אסנת ניר
משתמשות בקורקינטים שיתופיים
משתמשות בקורקינטים שיתופייםצילום: ROBYN BECK / AFP

החל ב-2020 רוכבי אופניים וקורקינטים שיתופיים בתל אביב יהיו חייבים לחבוש קסדות, לכבות את הכלים באזורים האסורים לנסיעות ולהגביל את מהירות הנסיעה ל-15 קמ"ש באזורים שבהם הולכי רגל רבים.

חבישת הקסדות היתה במוקד המחלוקת בין עיריית תל אביב-יפו לחברות הקורקינטים. החוק מחייב חבישת קסדה, אך סוגיית האכיפה טרם הוסדרה.

הפתרון שהעירייה מציעה הוא חיבור קסדה לכל כלי חשמלי כך שהנוסע יוכל להשתמש בה. מכיוון שהמהלך מורכב יותר ומצריך היערכות של החברות, לוח הזמנים ליישום יהיה עד 15 ביוני 2020. סיבה נוספת לכך שהאכיפה לגבי קסדות נכנסת לתוקף מעט מאוחר יותר היא שלעירייה אין עדיין סמכות אכיפה לעבירה של רכיבה ללא קסדה, ומתן האישור לעירייה מותנה באישור הממשלה שטרם הוקמה.

ההחלטה להטיל על בעלי היתר חובה לספק קסדה היא תקדים בעולם. חברות הקורקינטים חששו כי האכיפה של חבישת הקסדות תגרום לסרבול של נשיאת קסדה על ידי המשתמשים, ותצמצם את הנוחות והשימוש בעקבות כך. לכן הן ניסו למנוע צעד זה.

קורקינטים של בירד
קורקינטים של בירדצילום: MIKE BLAKE/רויטרס

בעירייה טוענים כי ההגבלה החדשה נעשית בעקבות עבודת מחקר והתייעצות עם גורמים רלוונטיים. "על פי נתוני בית החולים איכלוב, ב-15% מהתאונות מדובר בפגיעות ראש שניתן למנוע אם הרוכבים יחבשו קסדות", ציינה מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו ומחזיקת תיק התחבורה בעיר.

הגבלה חדשה נוספת היא איסור על רכיבה בכלים באזורים המוגדרים על ידי העירייה כמוטי הליכה ברגל. באזורים אלה יחויבו החברות לוודא באמצעים טכנולוגיים כיבוי אוטומטי של הכלי בכניסה לאזור המוגדר כמוגבל נסיעה. אזור כזה למשל הוא רציף העץ בנמל. בנוסף לאזורים שבהם יהיה אזור מוגבל באופן מוחלט, הוגדרו אזורים ממותני תנועה ובהם חיכוך רב עם הולכי רגל, טיילת חוף גורדון לדוגמה, ובהם תוגבל הנסיעה ל-15 קמ"ש. הגבלות אלה יחלו בתחילת פברואר 2020.

כללים נוספים כוללים דרישה למספר זיהוי לכל הכלים אשר נמצאים במרחב הציבורי בעיר, וחיוב מיחזור סוללות שיצאו משימוש. במקביל, הורחבו האזורים בהם מותר להחנות את הכלים, בעקבות מצוקת המקום. כיום 22 תאי חנייה מסומנים בלבד. לצורך אכיפה, העירייה פונה לציבור לסיוע באמצעות צילום כלים המבצעים הפרות באפליקציית העירייה, 106.

העדכון מגיע בהמשך לתקנות ההסדרה של העירייה, שנכנסו לתוקף באוגוסט 2019 והוגדרו כפיילוט. תל אביב התנתה את קבלת ההיתר לחברות להפעיל קורקינטים ואופניים חשמליים בכך שיעמדו בכמה הגבלות: זמינות בכל רחבי העיר, כולל אזורים בהם הביקוש נמוך יותר כמו יד אליהו, חניה באזורים מסומנים, הגבלת מספר הכלים לכל מפעילה, העברת מידע שוטף על השימוש לעירייה, מניעת שימוש בקרב קטינים, איסור חניה בקרבת מוסדות חינוך, הפעלת מוקד שירות, נטרול האזעקה בלילה וקיומו של ביטוח.

להבי מציינת כי החל בינואר 2020, תפעל יחידת אכיפה ייעודית בעירייה לקורקינטים ואופניים שיתופיים. לדבריה, במקביל להסדרת הכלים השיתופיים נדרשת הסדרה גם כן של הכלים החשמליים הפרטיים, שתלויה בחקיקה או תקנות ארציות כל זמן שאנו מצויים בתקופת ממשלת מעבר ועם כנסת לא מתפקדת".

10% מהנסיעות בעיר

מנכ"ל עמותת ישראל בשביל אפניים, יותם אביזוהר, שהיה שותף לדיונים סביב הליך ההסדרה, מציין כי צריך לעודד את השימוש בקורקינטים השיתופיים מאחר שבניגוד לחלק מהקורקינטים הפרטיים, הם עומדים במגבלות המהירות, מתוחזקים על בסיס קבוע ולכן בטיחותיים יותר: "ישראל בשביל אופניים תומכת באיסור רכיבה באזורים מוטי הולכי רגל אבל מצפה מעיריית ת"א להסדיר את הרכיבה באזורים מוטי רכב פרטי. כידוע התשתית לרכיבה שבאחריות תל אביב היא חלקית, לא רציפה ולא נותנת מענה בטוח לרוכבים על קורקינטים ועל אופניים ותורמת לסטטיסטיקות שמפרסם איכילוב". 

בנוגע לאכיפת השימוש בקסדות, יניב ריבלין, מנכ"ל BIRD, החברה הראשונה שנכנסה לפעילות בתל אביב, מציין כי על אף שהם פועלים בשיתוף פעולה עם העירייה ומברכים על ההחלטה, אין פתרון ניראה לעין לנושא הקסדות בעולם: "אנו מחויבים לכללי הרגולציה ועושים מאמצים טכנולוגיים מגוונים הבאים לידי ביטוי בבחינת טכנולוגיות חדשות הנוגעות לקסדות, בפיתוחים מתקדמים והשקעה יתרה של משאבים כספיים, בין אם בהתאמת האפליקציה לדרישות הרגולטור ובין אם במהלכי הסברה רחבים לציבור בישראל".

רוכב אופניים חשמליים מקבל דו"ח משוטר תנועה
רוכב אופניים חשמליים מקבל דו"ח משוטר תנועהצילום: אמיל סלמן

יניב גודר, מנכ"ל ליים, טוען כי על אף נסיונות לאתר פתרונות שיוכלו להקל על נגישות הקסדות וחבישתן "לצערנו, נכון לרגע זה, אין פתרונות להצמדת קסדה ואנחנו עובדים על מציאת פתרון בהקדם האפשרי. אנו שבים וקוראים לרשויות להגביר את האכיפה ולא לאפשר מצב שבו משתמשים ירכבו ללא קסדה".

בתל אביב פועלים כיום כ-8,000 קורקינטים חשמליים ואופניים שיתופיים. על פי נתוני העירייה, כיום יותר מ-10% מהנסיעות בעיר מבוצעות בקורקינטים ואופניים, פרטיים ושיתופיים, ויש להם חשיבות רבה לצמצום הגודש על ידי צמצום השימוש בכלי רכב בעיר, לטענת העירייה. מטרת הכללים החדשים היא להקטין את ההשפעות השליליות של השימוש בכלים הזעירים השיתופיים במרחב הציבורי - פגיעה בבטיחות ובסדר הציבורי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker