חולדאי הבין, עכשיו תורם של כל השאר

רון חולדאי הוא ראש העיר היחיד בישראל שהבין שאוטובוס הוא האלטרנטיבה ההמונית והמיידית למכונית הפרטית ■ ראשי ערים שלא מקצים נתיבים לאוטובוסים אחראים לפקקים יותר משר התחבורה

מירב מורן
מירב מורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רון חולדאי, ראש העיר תל אביב
רון חולדאי, ראש העיר תל אביבצילום: עופר וקנין

כדי למצות את ההיצע הנדיב של התחבורה הציבורית שמספקת המדינה, צריך לאפשר לאוטובוסים לנסוע בשטף, כפי שצפוי לקרות כעת ברחוב קפלן בתל אביב.

בינתיים, מסתמן כי רון חולדאי הוא ראש העיר היחיד בישראל שהבין שאוטובוס הוא האלטרנטיבה ההמונית והמיידית למכונית הפרטית. ניגודו המוחלט היא ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג־איכר, שהתייצבה בראש המתקוממים נגד הנת״צ בכביש החוף, ומעכבת את הקמתם של מסופי אוטובוסים בשכונות עין התכלת ורמת פולג, בתחנת הרכבת ספיר ובמחלף איינשטיין בעיר — ובכך מקשה על השירות הקיים ומונעת שיפור.

גם ברעננה בוטל לפני כשנתיים מסוף האוטובוסים בשכונת זמר בתמיכת ראש העיר דאז, זאב בילסקי, כיום יו"ר הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל). מחליפו, חיים ברוידא, ממשיך לעכב את הנת"צ ברחוב אחוזה הראשי ברעננה, ובכך תוקע את התחבורה הציבורית מכפר סבא ועד הרצליה.

בגבעתיים עוכבה הקצאת נת"צ ברחוב המסחר והבילוי כצנלסון, גם בשל חשש מביטול מקומות חנייה; וראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, מחק בספטמבר את הנת"צ שאישר קודמו בתפקיד, שהוביל מהתחנה המרכזית לכיוון רחוב ההסתדרות ואל מערב העיר; גם במרכז ירושלים יש נת"צים — אבל העירייה, שהאכיפה בסמכותה, אינה מונעת ממכוניות פרטיות לנסוע בהם, ומשה ליאון, ראש העירייה, מתנגד להקצאת נת"צ בכביש בגין, שעליו מבוססת תוכנית התחבורה הציבורית לבירה.

ההכרה בתועלת של הרכבת התבססה בתודעתם של ראשי העיריות בישראל, ולכן תמוה שהם מבוששים להבחין בתועלת של שירות תחבורה ציבורי שיכול להגיע לכל מקום בתדירות ובדייקנות מספקת — אם רק מפנים לו את הדרך. ראשי ערים שלא מקצים נתיבים לאוטובוסים אחראים לפקקים יותר משר התחבורה, ולא יהיה זה פלא אם במשרדו יפנו להם כתף קרה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker