משרד האוצר תוקף את משרד הכלכלה על הקפאת מכרזי הרכבת הקלה בתל אביב

הסיבה להקפאה היעדר סעיף רכש גומלין בתנאי המכרז ■ האוצר: לא התקבלה הסכמה להחלטה להקפיא את המכרז

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
דגם של הרכבת הקלה בתל אביב
דגם של הרכבת הקלה בתל אביבצילום: אייל טואג

משרד האוצר מגיב היום (ד') להחלטת משרד הכלכלה להקפיא את מכרזי הרכבת הקלה בתל אביב. "חרף הוראות התקנות, לא נערכה פנייה מטעם הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי והשקעות זרות אל החשב הכללי, כדי לקבל הסכמתו להקפאת המכרז". כך נטען במכתב שהעבירה הלשכה המשפטית במשרד האוצר.

במשרד האוצר מוסיפים כי ההחלטה על הקפאת הליכי המכרז נעשתה ללא סמכות - ובניגוד להוראות התקנות. "אין בהחלטה כדי לעכב את התנהלות ההליך המכרזי כסדרו", נכתב.

המכתב מגיע בהמשך להכרזת הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי והשקעות זרות במשרד הכלכלה מיום שני במכתב לנת"ע כי זו מקפיאה את מכרזי הרכבת הקלה (הקו הירוק והסגול). הסיבה: אי קיומו של סעיף המחייב חובת רכש גומלין והעדפת תוצרת הארץ.

"על פי תקנות חובת המכרזים (חובת שיתוף פעולה תעשייתי), על כל גוף מזמין לכלול במסמכי מכרז לרכישת טובין או לביצוע עבודה, הוראה בדבר מחויבותו של ספק חוץ, אם יזכה במכרז, לקיים שיתוף פעולה תעשייתי לפי התקנות", נכתב במכתב שהעבירה זיוה איגר,מנהלת הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי והשקעות זרות, למנכ"ל נת"ע חיים גליק.  

לטענת איגר, מסמכי הבקשה לפטור מחובת רכש גומלים למכרז הוגשו באיחור ניכר - חודשיים לאחר פרסום המכרז ביוני. עוד נכתב במכתב של איגר כי "על אף ניסיונותינו הרבים לגלות גמישות להיעדרות המסמכים של הרשות לשיתוף פעולה למכרז, אני נאלצת להודיע לכם על הקפאת הליכי המכרז שבנדון עד שימולאו הוראות התקנות במלואן".

חובת רכש גומלין קובעת כי על חברות זרות הזוכות במכרזים לאומיים לבצע בישראל רכש או השקעות חוזרות בשיעור של עד 35%. שיעור חובת רכש הגומלין משתנה בהתאם למדינת המקור של החברה. מרבית החברות מחויבות ב-35% רכישה של תוצרת או שירותים מישראל. חברות שמקורן ממדינות שעמן יש לישראל הסכמי רכישות ממשלתיות (GPA) מחויבות לרכש גומלין היא 20% בלבד. הרכש שמחויבות החברות לעשות לא בהכרח יסייע לתעשייה הישראלית המסורתית, משום שהחברות הזרות יכולות לצרוך גם שירותים ישראליים.

מנת"ע נמסר בתגובה: "נת"ע פועלת להשלמת הקו הירוק והקו הסגול לטובת רכבת קלה במטרופולין תל אביב. נת"ע מצרה על ההתנהלות של הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות (הרשפ"ת) במשרד הכלכלה והתעשייה, שבחרה להקפיא את הליכי המכרז לקידום הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב בשל אי הכללת נספח למסמכי המכרז. הקפאת המכרז עלולה להסב נזק כבד לפרויקט בעל חשיבות רבה למדינת ישראל וזאת בחוסר סמכות ובניגוד לדין.

"בניגוד לנטען במכתבה של גב' זיוה איגר, מנהלת הרשפ"ת, הרי שנערכה פנייה בבקשה למתן פטור מכרז גומלין במכרז המדובר, בהתאם לסיכום אילו הגיעו משרד האוצר ומשרד הכלכלה, שעניינו מתווה לרכש הגומלין בפרוייקטי תחבורה בשיטת PPP.
למרבה ההפתעה, הרשפ"ת סירבה לכבד ולקיים את הוראות המתווה ודחתה את בקשתה של נת"ע למתן פטור, בטענות פרוצדורליות מן הגורן ומן היקב, בדבר זהות מגיש הבקשה וכד'. נת"ע פועלת בתיאום מלא עם החשכ"ל, להסדרת הסוגיה בהתאם להוראות המתווה, ותמהה, כי הרשפ"ת בחרה להתנהל בהקשר זה דרך אמצעי התקשורת ולא באמצעות דיונים פנימיים בין גופי ממשלה, כפי שראוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker