עובדי נמל אשדוד גררו רגליים - יו"ר ההסתדרות חתם במקומם

ועד העובדים בנמל סירב לקדם את הרפורמה במחלקת ים - וארנון בר דוד נכנס בנעליו ■ 120 הנתבים והגוררים יעברו לחברת נמלי ישראל - בתמורה ל"שקט תעשייתי", רשת ביטחון והבטחה שלא תופרט

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל אשדודצילום: אילן אסייג
TheMarker

שלושה חודשים אחרי שנחתם ההסכם שלפיו הנתבים והגוררים בנמל חיפה יעזבו את הנמל הממשלתי ויעברו לעבוד תחת חברת נמלי ישראל (חנ"י) - נחתם היום (ב') ההסכם שמיישם זאת גם בנמל אשדוד.

לפי ההסכם, 120 עובדי הניתוב והגרירה בנמל אשדוד יועסקו מעתה בחברת-בת של חנ"י - ובחברה אחות לזו של 110 עובדי מחלקת ים בחיפה. זאת, בכפוף להסכמת העובדים לא להשבית את שתי החברות-בנות במקביל. בתמורה, המדינה תשמור על תנאי השכר של העובדים, תפרוש עבורם רשת ביטחון תעסוקתית - ואף תתחייב לא להפריט את החברות בנות, שמחזיקות ב"שאלטר" הכניסה לנמלים.

על ההסכם חתמו יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד; יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי; מנכ"ל חברת נמלי ישראל, שלמה ברימן; מנכ"ל נמל אשדוד בפועל, איציק כהן; ויו"ר איגוד קציני הים, אבי לוי.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דודצילום: אייל טואג

מי שנעדרו ממעמד החתימה אלה ועדי העובדים בנמל אשדוד - שנמנעו במשך שבועות מלחתום על ההסכם בתואנות שונות. זאת, כשברקע מנסים גורמים פנים-נמליים לכרסם במעמדה היציג של הסתדרות העובדים.

בר דוד אמר במעמד החתימה כי מדובר בציון דרך משמעותי להשלמת הרפורמה בנמלי הים: "שוב אנחנו מוכיחים כי ההסתדרות אחראית וחזקה והיא שותפה לשינויים ולרפורמות שמצליחים להבטיח את השמירה על מעמד העובדים וזכויותיהם, ובמקביל גם להוביל מהלכים אשר יביאו לשיפור השירות לציבור - והמשק כולו ירוויח מהם".

ברימן הוסיף כי "זהו צעד נוסף וחשוב להשלמת הרפורמה בנמלי הים וחיזוק חברת נמלי ישראל כ-Landlord, לטובת המשק הישראלי והציבור כולו. מהלך זה יביא לא רק להתייעלות ולמסחר תחרותי אלא גם להעלאת רמת השירות בנמלים".

אדרי ציין כי "ההסכם מבטיח לעובדים משרות קבועות ויציבות אצל מעסיק חזק ואיתן שלעולם לא יופרט. למרות החשש הטבעי מהשינוי, אני מאמין שקיבלנו את ההחלטה הנכונה, המקצועית והבוגרת ביותר ואין לי ספק שהיא תוכיח את עצמה לטווח הרחוק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker