יאנגו תתחרה בגט: נכנסת לתחום השירות העסקי

בחברה מסרבים לציין כמה חברות שכרו את שירותיה ■ גט, ששולטת כיום בתחום בישראל, צפויה להיפגע מהמהלך

מונית של חברת יאנגו
מונית של חברת יאנגוצילום: מוטי מילרוד
אסנת ניר
אסנת ניר

חברת יאנדקס הודיעה היום (א') כי תתחיל להפעיל שירות עסקי בישראל. עד כה, באפליקציית יאנגו של החברה התאפשרה נסיעות מוניות פרטיות בלבד, ללקוחות פרטיים ועסקיים.

בחברה מספרים כי השירות המדובר נבדק עבור קבוצה קטנה של עסקים, אך בשלב זה מסרבים לציין בכמה לקוחות מדובר, ומסתפקים בתשובה: "עשרות". ייתכן שבשלב זה הצטרפו חברות וארגונים בודדים.

למהלך של יאנדקס צפויות השלכות על חברת גט (לשעבר גט טקסי), השולטת בתחום כיום. גט העולמית חוותה השנה קשיים בתחרות מול חברות תחבורה אחרות, המבוססות על הזמנת שירות באפליקציה, כגון ליפט, אובר ודידי הסינית, והחלה למקד את פעילותה בקרב ארגונים ועסקים.

שירות המוניות של יאנדקס מאפשר מחירים קבועים וידועים מראש ללקוחות, בניגוד לשימוש במונה כמו בחברות אחרות (אם כי הוא עדיין מוצע ללקוחות שמעדיפים חלופה זו). המחיר נקבע על פי אלגוריתם של החברה, כפונקציה של הזמן, המרחק ומצב התנועה בזמן הזמנת הנסיעה. יאנדקס טוענת כי תמשיך בשירות זה לשירות העסקי, וכי המחירים יהיו זהים לאלה שהיא מספקת לשוק הפרטי. יאנדקס מוסיפה כי תספק דיווח חודשי מרוכז לחברות ולארגונים שיהיו חלק מהשירות. 

יאנדקס הרוסית פועלת כיום ב-18 מדינות. השירות הושק בישראל באמצעות אפליקציית יאנגו בדצמבר 2018 כשירות מתחרה לגט. לפי נתוני החברה, האפליקציה זכתה למיליון הורדות עד כה באנדרואיד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker