היועץ המשפטי של הרכבת ונתיבי ישראל עובר לנת"ע

דירקטוריון נת"ע הודיע על מינויו של עו"ד שלמה ששון רייך לתפקיד היועץ המשפטי של החברה ■ ששון רייך כיהן בעבר בשלל תפקידים ברכבת ישראל

אסנת ניר
אסנת ניר
עו"ד שלמה ששון רייך
עו"ד שלמה ששון רייךצילום: יח"צ

דירקטוריון נת"ע בחר בעו"ד מומי (שלמה) ששון רייך לתפקיד היועץ המשפטי של החברה.

ששון רייך שימש מנהל אגף ייעוץ משפטי ופיתוח בנתיבי ישראל ב-2019-2016. לפני כן, שימש כיועץ המשפטי בפועל ברכבת ישראל, לאחר שורת תפקידים באגף המשפטי של רכבת ישראל החל מ-2004, כשהפכה הרכבת לחברה ממשלתית. התפקידים כללו משנה ליועץ המשפטי של הרכבת, יועץ משפטי לחברת הבת למטענים.

החברה אמורה למלא בעתיד הקרוב תפקידים נוספים במקום חברי ההנהלה שעזבו לאחרונה, הבולט מביניהם הוא המנכ"ל הקודם יהודה בר-און. חוץ מבר-און, עזבו את החברה הסמנכ"ל שרון וולפר, שנחשב למקורבו של בר-און עוד מימי מע"צ; המשנה למנכ"ל שי יפתח, שנחשב גם הוא למקורבו של בר-און - אך ככל הנראה עזב בנסיבות אחרות; והיועצת המשפטית הקודמת של נת"ע, עו"ד טל דגן. דגן היתה בין החתומים על מכתב שנשלח למשרד האוצר לאחר התפטרות המנכ"ל, בו קראו לשר להתערב לעצירת עזיבתו.

התפטרותו של בר-און התרחשה על רקע מתיחות בינו לבין היו"ר רם בלינקוב. המחלוקת העיקרית בין השניים היתה סביב התנהלות נת"ע במכרזים ומידור הדירקטוריון מסוגיות תקציביות. דגן כתבה חוות דעת שתמכה בגישתו של בר-און בנוגע לכך שהדירקטוריון יורחק מוועדת המכרזים, היבט שלדעת הדירקטוריון מנע ממנו מלהוות גורם מפקח כפי שמתנהל בממשל תאגידי תקין. טרם ידוע מה תהיה עמדתו של היועץ המשפטי החדש בנושא.

"עו"ד ששון רייך בעל ניסיון עשיר ומוכח בפרויקטים מורכבים ובהיקפים חסרי תקדים בתחום התחבורה והתשתיות", מסר מנכ"ל נת"ע החדש חיים גליק. "אני משוכנע שיכולותיו המרשימות יתנו מענה איכותי מאוד ויעיל לאתגרים איתם אנחנו מתמודדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker