עומסים כבדים הבוקר בתחנות הרכבת בגלל עבודות במסילות איילון

העבודות התחילו היום ויימשכו עד סוף החודש הבא לסירוגין ■ בעקבותן נסגרה אחת המסילות בקו תחנת ההגנה לאוניברסיטת תל אביב ■ רכבות היוצאות מבאר שבע לא ימשיכו מעבר לתחנת יבנה מערב

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תחנת רכבת סבידור בתל אביב
תחנת רכבת סבידור בתל אביבצילום: ניר כפרי

עומסים כבדים מאוד נרשמו הבוקר (ב') בתחנות הרכבת, בגלל עבודות במסילות איילון. במסגרת העבודות נסגרה מסילה אחת מתוך שלוש בין תחנת ההגנה לאוניברסיטת תל אביב. העבודות משפיעות על הנסיעות בקו באר שבע-אשקלון-ראשל"צ (משה דיין)-רעננה. העבודות יצאו לפועל היום ויימשכו עד 20 בדצמבר. בנוסף, יבוצעו עבודות ב-28-6 בינואר.

רכבות היוצאות מבאר שבע לא ימשיכו מעבר לתחנת יבנה מערב, ורכבות שיוצאות מתחנת ראשון לציון משה דיין יגיעו לתחנתן הסופית בתל אביב ההגנה. רכבות היוצאות מכיוון רעננה לדרום יתחילו ויסיימו את נסיעתן בתחנות בני ברק ותל אביב, סבידור מרכז. בימי העבודות לא תתאפשר נסיעה ברכבת בין התחנות יבנה מערב לראשון לציון משה דיין.

רפי שמר, ראש אגף פקחים ברכבת ישראל, אמר לרשת ב' כי מדובר בתקופה של אי נוחות, אבל העבודות יזרזו את פתיחתו המלאה של הקו המהיר לירושלים, עד תחנת תל אביב האוניברסיטה. עוד ציין שמר כי הציבור יכול להשתמש בהסעות שהרכבת מעמידה לרשותו.

פתיחתו המלאה של הקו המהיר לירושלים צפויה לקצר את זמן הנסיעה מתל אביב לירושלים לחצי שעה, אבל כזכור קו זה היה אמור להיפתח לפני למעלה משנתיים, על פי הצהרות שר התחבורה הקודם, ישראל כ"ץ. על פי התוכניות המקוריות, הקו היה אמור להגיע עד לתחנת הרצליה. הקו לירושלים הוא הקו הראשון מתוך 13 קווים שאמורים לעבור להנעה חשמלית. העבודות על שאר הקווים טרם החלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker