מהפכת הנסיעה באוטובוסים: 6 תעריפים בלבד, אפליקציה - ותשלום לפי מרחק

השינוי הוא חלק ממעבר לשיטת תשלום ותיקוף חדשה, שתיעשה באמצעות אפליקציה ■ בשיטת החיוב החדשה, התשלום ייעשה לפי רדיוס הנסיעה של הנוסע ללא קשר למיקומו בארץ

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכונת רב-קו
מכונת רב-קוצילום: ארכיון אגד

תעריפי התשלום באטובוסים הולך להשתנות משמעותית עם המעבר לשיטת התשלום באפליקציות שמתוכננת לתחילת 2020. השיטה החדשה תכלול 6 תעריפים שונים בלבד - "במקום יותר מ-100", כך לדברי שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', בכנס התחבורה הציבורית שנערך היום (ג') בכנסת.

השינוי הדרמטי יהיה בתעריפי הנסיעות הבודדות, שישליכו על יתר השיטות. התשלום על הנסיעה ייקבע לפי מספר הקילומטרים שנסע הנוסע ולא לפי מסלול הנסיעה שלו. מחיר נסיעה בודדת ייקבע על פי 6 טבעות תשלום, לפי מספר הקילומטרים שהאדם נסע: 15, 25, 45, 120, 250 ויותר מ-250 קילומטר. טווח הקילמטרים מתייחס לרדיוס המרחק מהמיקום שאדם עלה בו בקו אווירי, בניגוד למרחק נסיעה בפועל, שהוא רב יותר בקווים פרבריים.

לכל טבעת מרחק יהיה מחיר שונה, שעדיין לא נקבעו סופית, ומתקיים לגביו משא ומתן בין משרד התחבורה לאוצר.

השיטה תעבוד כך שהאדם יהיה מרכז הטבעת והרדיוס סביבו יקבע את המחיר. כלומר, אדם יתקף את הברקוד בעלייה לאוטובוס, וישלם לפי מספר הקילומטרים שנסע. לא יהיה צורך לתקף ביציאה מהאוטובוס, כפי שנעשה ברכבת. בשלב הראשוני יצטרך לציין הנוסע היכן מתכנן לרדת, ובשלב הבא האפליקציה תדע לבד כמה נסע.

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ'
שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ'צילום: תומר אפלבאום

השינוי יתרחש רק למשתמשים באפליקציה החדשה שמתוכננת להיכנס לשימוש בתחילת 2020, ונמצאת בהליכי פיתוח. המהלך המתוכנן שונה משמעותית מהמצב הקיים, שבו קיימים פערים עצומים בתעריפים בין אזורים שונים בארץ, שקיימים בשל החלטות היסטוריות.

כך למשל, כיום, בנסיעה עירונית בטבריה משלמים פחות מ-3 שקלים; בבאר שבע יותר מארבעה שקלים ובתל אביב והשרון הסכום הוא 5.9 שקלים. כעת, המחיר ייקבע אך ורק על פי מספר קילומטרים, ללא קשר למיקום הגאוגרפי של הנוסע. חופשי יומי צפוי לעלות בערך כמו שתי נסיעות יומיות, ולא מתוכננת להיות אוכלוסיה מוחרגת.

"אנחנו רוצים להוריד את המחסום התודעתי של אנשים בנוגע לתעריפים בתחבורה ציבורית. אנשים היום מתמודדים עם מיליון תעריפים שאף אחד לא שולט בהם. אני רוצה שאנשים יוכלו להשתמש בתחבורה ציבורית באופן פשוט, כולל תיירים. שאנשים יוכלו לעלות ולרדת ולקבל תשלום בסוף החודש", אמר ל-TheMarker ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, אמיר אסרף. "מעבר לאופטימיזציה בתשלום, התשלום ייעשה בצורה פשוטה יותר".

לא צפוי להיות תשלום מופחת בפריפריה, משום שלדברי אסרף, זה יקרה בכל מקרה, משום שהפער בתשלום בין מדרגות הטבעות השונות פוחת והולך. "אנחנו רוצים לעודד אנשים להגיע לליבת מטרופולין במרכז באמצעות תחבורה ציבורית", הוסיף.

מה יהיה הממשק למשתמש?

"כל אחת משלושת הזוכות תצטרך לתת הצעה, ומי שתתן את חוויית המשתמש הנוחה ביותר תהיה המועדפת על המשתמשים".

מה יהיה טווח המחירים?

"טווח המחירים עדיין בדיונים, גם מול שר התחבורה וגם מול שר האוצר".

עמלת סליקה של 100 מיליון שקל

השינוי מתחבר לשינויים משמעותיים נוספים שצפויים להתרחש במסגרת המעבר לשיטת תשלום ותיקוף חדשה, שמקדמת הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, ותיעשה דרך אפליקציה. 

עד היום הנוסעים בתחבורה הציבורית נדרשו לחזות מראש את היקף וסוג הנסיעות שהם מתכוונים לבצע, ועל פי זאת לבחור באופציית התשלום לנסיעה שלהערכתם  תהיה המשתלמת יותר עבורם - חופשי חודשי, חופשי יומי, נסיעה בודדת, נסיעה בין-עירונית, שילוב בין נסיעה ברכבת לאוטובוס ועוד. התשלום נעשה על ידי טעינת כרטיס רב-קו מראש, שאותו מתקפים בעלייה על האוטובוס או הרכבת.

מלבד החיסכון המתוכנן לנוסעים כתוצאה ממעבר לשיטת תשלום מתקדמת יותר (אפליקציה), שתדע לחשב עבור הנוסעים את שיטת התשלום המועדפת להם (חופשי חודשי, חופשי יומי, נסיעות בודדות, עירוני ובין-עירוני), המהלך אמור להביא לחיסכון בהוצאות לקופת המדינה.

זאת מאחר שב-2018 הוציא הציבור כ-3 מיליארד שקל על נסיעה בתחבורה הציבורית, שעליהם שילמה המדינה עמלת סליקה בגובה של כ-100 מיליון שקל, על פי הערכות. עמלות הסליקה הועברו לגורמים שהיו אחראים על התשלום - מפעילות התחבורה הציבורית או למקומות שבהם ניתן היה להטעין רב-קו.

"הרפורמה בתעריפים היא חיובית כמו כל מהלך שיהפוך את השימוש בתחבורה ציבורית לנוח יותר", אמרה מרב דוד, סמנכ"לית לובי 99, בהתייחס למהלך. "עם זאת, בתקופה שבה הממשלה תעבוד ללא תקציב מאושר ומהלכים גדולים של הקמת תשתיות תחבורה לא יקודמו, צריך להתרכז בשיפור משמעותי במערכת האוטובוסים שדורש פחות תקציב אך חיוני לטיפול במשבר הפקקים - סימון נתיבי תחבורה ציבורית, פתרון בעיית הרכש של 2,000 אוטובוסים חסרים ותוספת לתדירות נסיעות אוטובוסים. משמח מאוד לראות כי בחודשים האחרונים משרד התחבורה עושה מהלכים בכיוון הזה לטובת תחבורה באוטובוסים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker