ביחד אך לחוד: רמת גן משיקה שירות תחבורה ציבורית בשבת נפרד מתל אביב

ערב השקת התחבורה בשבת בגוש דן, רמת גן אינה משתפת פעולה ותפעיל שירות עצמאי ■ גורמים המעורבים במיזם טוענים שההחלטה נובעת משיקולי אגו ורצון להובלת המיזם ■ שוהם תפעיל תחבורה חינמית לתל אביב בסופי השבוע, וכך תצטרף לרמת השרון, הוד השרון וגבעתיים

אסנת ניר
אסנת ניר
ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן
אסנת ניר
אסנת ניר

בסוף השבוע הקרוב יחל לפעול מערך ההיסעים בסופי שבוע בגוש דן, ביוזמת עיריית תל אביב. המיזם שיכלול שישה קווים, 300 ק"מ של מסלולים ויותר מ-500 תחנות, מכונה נעים בסופ"ש, והצטרפו אליו הערים גבעתיים, קריית אונו ורמת השרון. 

עיר שעל פניו היו לה את התנאים האידיאליים להצטרפות למיזם, אך בחרה לא לעשות זאת היא רמת גן. העיר סובלת מצפיפות רבה, בעיית חניה במרכזה ואוכלוסייה חילונית גדולה, הכוללת גם אוכלוסייה מבוגרת שעושה שימוש רב יותר בתחבורה ציבורית באמצע השבוע, ולכן מוגבלת גם בסוף שבוע. 

בנוסף, ראש העיר כרמל שאמה הכהן התבטא בעבר לטובת הצורך בתחבורה ציבורית בשבת.

מפה של הקווים שיופעלו במהלך סוף השבוע

הערב (ד') העלה שאמה הכהן פוסט שבו בישר לתושבי העיר על כוונתו להפעיל שני קווי תחבורה חדשים, שאותם כינה "סבבוס ספורטיבי" ו"סבבוס בונוס" שיגיעו לים ולמוקדי הבילוי בתל אביב החל מסוף החודש. הוא אף שיבח את הערים שבחרו להצטרף למיזם התחבורה בשבת, והוסיף כי "נוסעי הסבבוס יוכלו להחליף קווים ולהשתמש בקווי השירות של הקווים של תל אביב ושאר הערים שיחלו לפעול בקרוב, ולהיפך כמובן".

בחירתו של ראש העיר רמת גן לא להצטרף ליוזמת תל אביב אינה מובנת לחלק מהמעורבים. גורמים המעורבים בפרויקט מתארים כי החלטה זו נבעה במידה רבה משיקולי אגו והרצון להצטייר כמי שמוביל את המיזם ומניע ערים נוספות להצטרף אליו. אלו מוסיפים כי החלטתו שלא להצטרף למיזם משיקולי קרדיט, פגעו לא רק ביכולת ההתניידות ההכרחית של תושבי רמת גן, אלא גם בתושבי קרית אונו, שתדירות האוטובוסים אליהם תרד והשירות עבורם יתייקר. מנגד, לטענת עיריית רמת גן, הבחירה לא להצטרף ולהפעיל שירות עצמאי, איפשרה לה לעצמאות וגמישות רבה יותר, באותה עלות לזו שהיתה משלמת אילו היתה מצטרפת ל"נעים בסופ"ש".

שאמה הכהן מוחה על כך שהחלטתו מונעת משיקולי אגו. לדבריו, ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הציע לו להפעיל את המיזם במשותף, אך הוא בחר בעצמאות. "המחיר הוא פחות או יותר אותו מחיר, אבל אני מעדיף להיות עצמאי ולא להיכנס לפוליטיקות", אמר שאמה הכהן ל-TheMarker. "למה אני צריך להיכנס למיזם שבו מערימים עלינו קשיים וסיבוכים". לדבריו הקווים הם אותם קווים העוצרים באותן תחנות.

"לנו יש יכולת להיות עצמאים", אמר ראש העיר. "אין לנו שום אילוץ כלכלי, בניגוד לערים קטנות אחרות שאינן יכולות לתפעל מיזם כזה לבד. הביחד היה לא נעים - ניהלנו משא מתן עם ערים שכנות, שהיחסים איתן בדרך כלל טובים, אך אלו לא עמדו בתנאים ועשו מניפולציות שלא רוצה להיכנס אליהן. לא הסתדר והמשכנו הלאה".

נתיב תחבורה ציבורית

בתגובה לאמירה כי החלטה זו פוגעת בשירות לתושבי קרית אונו, משיב שאמה הכהן כי רמת גן הציעה לה כבר בשנה שעברה להצטרף למיזם שהפעילה בשבת בחצי מחיר מתל אביב, בנוסף לראשי ערים נוספות שהיום "מתהדרים בנוצות" ובחרו לא לעשות זאת. "עכשיו כולם חכמים וגיבורים", אמר. "מחזק אותנו כי שני המיזמים הם חינמיים ולא מסננים נוסעים על פי תושבות כפי שהיה בעבר, כך שכולם מרוויחים מכך".

הגמישות שעליה מדבר שאמה הכהן הינה בין היתר הפעלת אוטובוסים בעלי קיבולת של 70 נוסעים על פני מיניבוסים של 19 נוסעים בתל אביב וגמישות בתדירות.

שוהם מצטרפת לארבע הרשויות שיפעילו תחבורה בשבת

"פרויקט 'נעים בסופ"ש' מגיע לשוהם". כך כתב ראש המועצה איתן פטינגרו בעמוד הפייסבוק שלו. "במסגרתו, תפעל בשוהם תחבורה חינמית לתל אביב בסופי השבוע במסגרת רשת השאטלים של אזור מטרופולין תל אביב".

פטינגרו ציין כי הודות לשיתוף פעולה עם עיריית תל-אביב, שנעשה עם סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק התחבורה בעיר מיטל להבי, ייצאו בכל שישי בערב משוהם שלוש נסיעות לתל אביב ובחזרה, ובהמשך השנה יתווספו נסיעות במהלך השבת. הנסיעות ייצאו משוהם ויסעו לאורך כביש 461 עד למרכז תל אביב.

בכך מצטרפת שוהם לשלוש רשויות נוספות שהצטרפו למיזם שמובילה תל אביב - גבעתיים, הוד השרון ורמת השרון.

העלות להפעלת המערך התחבורתי בתל אביב עומדת על כ-1.5 מיליון שקל עד לסוף 2019. העלות השנתית להפעלת הפרויקט (52 סופי שבוע) מוערכת בכ-12.5 מיליון שקל. זו צפויה לגדול במידה שיצטרפו ערים נוספות. העיריות מממנות באופן מלא את כרטיסי הנסיעה.

ראשי ערים נוספים היו ועדיין יכולים להצטרף למיזם ולהציע לתושביהם התניידות או אלטרנטיבה, גם אם חלקית, לרכב הפרטי, בדמות תחבורה בשבת. אלו כוללים ערים המצויות במעטפת גוש דן ואזור השרון כהרצליה, כפר סבא ונתניה, אך עדיין לא בחרו לעשות זאת משיקולים כלכליים או פוליטיים מקומיים.

תגובות