"בידיים של ילד בן 9, אופניים חשמליים הם כלי נשק"

ד"ר אורן תבור נחשף בעבודתו בבית החולים איכילוב לפציעות הנגרמות בתאונות שבהן מעורבים קורקינטים ואופניים חשמליים ■ "הגיל הנפוץ של הפצועים הוא 18-14, הם חוזרים מבילויים לעתים שתויים, ובדרך כלל בלי קסדה"

אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני לינדר, כתבת הבריאות של TheMarker (ימין) וד"ר אורן תבור
רוני לינדר, כתבת הבריאות של TheMarker (ימין) וד"ר אורן תבורצילום: שאולי לנדנר

"האופניים החשמליים והקורקינטים החשמליים הם מגפה - כלי רכב חדשים שהופיעו ואין למערך התחבורה פתרון הולם בעבורם" , אמר ד"ר אורן תבור, רופא בכיר ומומחה ברפואה דחופה בבית החולים איכילוב בתל אביב, בוועידת ישראל השנייה לבטיחות בדרכים, שערכו TheMarker והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (רלב"ד). תבור דיבר בשיחה עם רוני לינדר, כתבת הבריאות של TheMarker. הוועידה נערכה היום (ב') בהיכל התרבות בתל אביב.

לדברי תבור, "חדר המיון הוא חזית, ואנו רואים ראשונים כל דבר שקורה. בסביבות 2014 התחלנו לראות פגיעות מסוגים שלא היו קודם. מלבד הפגיעות ברוכבים עצמם, ראינו בחדר המיון לילדים פגיעות בתינוקות - שקשה להם לחמוק מכלי הרכב האלה. בחדר המיון למבוגרים ראו פגיעות בקשישים. רוב הפגיעות היו קלות - שברים וחתכים - אבל לעתים יש לצערנו פצועים קשה ואף הרוגים".

תבור סיפר כי סרטון שהופק ביוזמת רופאים באיכילוב, בניסיון להגביר את המודעות לסכנות השימוש באופניים ובקורקינטים החשמליים, התגלה כיעיל. "לפני הסרטון היו כ-200 פצועים בחודש רק בחדר המיון לילדים, ובחדר המיון למבוגרים המספר היה גבוה יותר", אמר. "תוך חודשיים ראינו ירידה של 75% במספר הפצועים".

תאונה בין רוכב קורקינט למשאיתצילום: מוטי מילרוד

בעקבות חשיפתו לפציעות הרבות, נהפך תבור לרופא-אקטיביסט שמנסה להגביר את המודעות לבעיה. "רואים את זה בכל מיני מקרים בעולם שבהם רופאים נתקלים בתופעות בעייתיות", אמר. "לדעתי, חלק מתפקידנו הוא להתריע על דברים כאלה".

תבור ועמיתיו ביקשו לקדם את החקיקה והאכיפה, וגם את המודעות של ההורים לבעיה. "המערכת החקיקתית והאכיפתית איטית יחסית, ולכן חשוב שההורים יבינו שאופניים חשמליים הם כלי נשק כשהם בידיים של ילד בן 9", אמר תבור. "חברנו לכמה עמותות והגענו עד ועדת הכלכלה של הכנסת. שם החל הליך חקיקה, ובתוך כמה חודשים נוצרו תקנות שללא ספק חוללו שינוי בכבישים - אף שהדרך עוד ארוכה. 

"התקנות קובעות שמתחת לגיל 16 אסור להשתמש בכלי הרכב האלה. זה הדבר הכי דרמטי, בתוספת ההבנה של ההורים שזה לא צחוק. בעבר היינו רואים ילדים בני 9 שנפגעו ברכיבה על אופניים חשמליים. כיום כמעט לא רואים ילדים מתחת לגיל 13.

"כמו כן, הוטלה חובת שימוש בקסדה עד גיל 18. יש בני נוער שמודים כי כשהם יוצאים מהבית, הם מסירים את הקסדה, מפני שלא נעים להם לחבוש קסדה ליד החברים - אבל רואים שינוי תודעתי. החשיבות של הקסדה רבה. באחרונה היתה תאונה שבה שמשת הרכב התנפצה, והקסדה של הילד בן ה-14 שהמכונית פגעה בו התפרקה לגמרי - אבל הילד היה בסדר גמור.

"מלבד זאת, המהירות של הכלים הוגבלה לכאורה ל-25 קמ"ש - אבל אותי עוקפים כל הזמן אותי בכבישי תל אביב ב-40 קמ"ש. הוחלט גם להוריד את הרוכבים מהמדרכה לכביש. זו שאלה גדולה מה מהשניים עדיף, והיא ראויה לדיון מעמיק. אין לנו בינתיים מידע שאפשר להסתמך עליו".

כיום, אמר תבור, מטופלים בחדר המיון לילדים באיכילוב פצוע אחד או שניים בכל יום בעקבות תאונות שבהן מעורבים אופניים חשמליים או קורקינטים חשמליים. "הגיל הנפוץ הוא 18-14", אמר. "הם חוזרים מבילויים, לעתים שתויים, ובדרך כלל בלי קסדה".

כשנשאל אם היה מתיר לילדיו להשתמש באופנים חשמליים, השיב תבור: "אם הם בגיל הנכון ועושים את זה נכון - זה לא משהו שאאסור עליו. ההורים צריכים להבין את הסכנות ולאכוף את הכללים. לפני כמה זמן נכנסה לחדר המיון אם עם בנה בן ה-13 שנפגע בראשו. שאלתי אותה למה הוא בכלל רוכב על אופניים חשמליים בגילו, והיא אמרה: 'הוא התחיל בגיל 9, עוד לפני שחוקקתם'".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker