מנכ"לית הרלב"ד: "להציב יעד הפחתה של 50% נפגעי תאונות דרכים עד 2030"

רחלי טבת ויזל, הציגה הבוקר את "50 עד 30", התוכנית הלאומית החדשה שניסחה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ■ לדבריה, נהגים חדשים מעורבים פי שניים יותר בתאונות מנהגים ותיקים, גברים מעורבים ביותר תאונות מנשים - ו-30% מהנפגעים הם הולכי רגל

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכל"ית הרלב"ד, רחל טבת ויזל
מנכל"ית הרלב"ד, רחל טבת ויזלצילום: שאולי לנדנר

מנכ"לית הרלב"ד (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים), רחלי טבת ויזל, הציגה הבוקר (שני) בוועידת ישראל השנייה לבטיחות בדרכים, את "50 עד 30", התוכנית הלאומית החדשה שניסחה הרשות. "היעד הוא של הפחתה של 50% בנפגעים עד שנת 2030. ברור שזה לא אפס, אבל זה יעד שהוא גם שאפתני וגם ריאלי", אמרה.

התוכנית מבוססת על ידע ומחקרים שנצברו ברחבי העולם. "הרעיון הוא להתחיל עם המשתמש הכי פגיע - הולכי הרגל, להמשיך עם נוסעי האופניים וכן הלאה. למדנו מהניסיון של ערים כמו פריז ולונדון, שם מדברים על מודלים של עיר בטוחה, באמצעות שבילי אופניים, מיתוני תנועה, דירוג של דרכים (לפי רמת המסוכנות) ומדידת מהירות.

"לפני שבוע, המצגת של הרלב"ד הראתה 298 הרוגים. ביום שישי היא התעדכנה ל-300, ובדרך לפה כבר 301. המציאות שלפיה צריכים לעדכן את המצגות היא המציאות שאנחנו רוצים לשנות, כי זה בלתי נסבל שבכל יום יש עוד משפחה שנכנסת למצגת הזו. אם משפחות שכולות לא מטרידות אף אחד - אז בואו נדבר על 14 מיליארד שקל נזק למשק". 

טבת ויזל ניסתה לבודד את גורמי הסיכון לתאונות דרכים, מתוך נתוני הרשות. "כשמדובר בפצועים קשה, בולט ההבדל בין המרחב הבינעירוני למרחב העירוני - 1,134 פצועים קשה בעיר מול 840 בכבישים בין-עירוניים". לדבריה, קיימת מורכבות במרחב העירוני עבור המלחמה בתאונות הדרכים, שכן לא ניתן לאכוף על ידי שוטרים בכל פינת רחוב. "צריך לחשוב על פתרונות אחרים. מבין כלי הרכב, לאופנוענים סיכוי גבוה פי 17 למות מתאונות. אנחנו רואים עלייה של 22 הרוגים לעומת השנה שעברה. אם לי היה בן בגיל 18 - אין סיכוי שהוא היה עולה על אופנוע".

לדבריה, נהגים חדשים מעורבים פי שניים יותר בתאונות מנהגים ותיקים, גברים מעורבים ביותר תאונות מנשים, ו-30% מהנפגעים הם הולכי רגל. מגמה נוספת היא עלייה בפגיעה בתושבים זרים. "אנחנו מדברים עם רשות האוכלוסיה כדי לדעת איך אפשר להגיע לאוכלוסיה הזו ולמנוע את הפגיעה", הוסיפה טבת ויזל. 

עבור התוכנית שהציגה הרלב"ד נדרש תקציב. טבת ויזל הציגה את הקושי להתמודד עם תאונות הדרכים במצב הנוכחי של ממשלה זמנית. "ישנה תוכנית ברלב"ד לעודד רכיבה בטוחה. היא עולה 2 מיליון שקל, אבל אין לנו את הכסף הזה - הוא הובטח, אבל טרם קיבלנו אותו. התוכנית השנייה היא להפחית נפגעים מקרב אוכלוסיית בני ה-65 ומעלה. לא מדובר על מיליארדי שקלים, אפשר במיליונים להפחית תאונות דרכים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker