שר התחבורה: "כולם מסמסים בנהיגה. רוב התאונות הקטלניות - בגלל וואטספים וסמסים"

שר התחבורה בוועידת ישראל לבטיחות בדרכים: "משבר התחבורה חמור הרבה יותר ממשבר הדיור" ■ התייחס גם לבעיית הקורקינטים והאופניים החשמליים: "חייבים לסלול עבורם יותר שבילים" ■ ולתרבות התחבורה בישראל: "חציתי עכשיו שני מעברי חצייה מרומזרים. הייתי היחיד שעמד באור אדום"

שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' בוועידת ישראל לבטיחות בדרכים
שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' בוועידת ישראל לבטיחות בדרכיםצילום: שאולי לנדנר

"אי אפשר להתעלם מהתרבות של הנהג הישראלי. הוא יצטרך לעבור שינוי תרבותי כדי שנוכל לשמור על החיים ולהפחית תאונות דרכים" - כך אמר היום (שני) שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' בוועידת ישראל לבטיחות בדרכים.

"אשתף בחוויה שקרתה לי הרגע. חציתי שני מעברי חציה מרומזרים. הייתי היחיד שעמד באור אדום. חלפו על פני הולכי רגל ורוכבי אופניים, ואתה מרגיש הפראייר היחידי שעומד ומחכה שהרמזור יתחלף - ולא רק כי אני שר תחבורה. זו דוגמה קטנה לתהליך חינוכי-תודעתי עמוק שאנחנו חייבים לעבור כדי לצאת מהבית בבוקר ולחזור אליו בבטחה".

לדבריו, "כשמנתחים את תאונות הדרכים, הרבה שנים אפשר היה להאשים את התשתיות. היום רוב התאונות הקטלניות מתרחשות באזורים שבהם התשתיות נהדרות, והן תוצאה של הגורם האנושי ושל הסחות דעת. בחצי צחוק וחצי רצינות – מאז שנכנסתי לתפקיד שר התחבורה, הפסקתי לסמס בנהיגה – אבל פשוט כי יש לי נהג. מי כאן יכול לומר שדעתו לא מוסחת בנהיגה, ברכיבה ובהליכה? לא מגיב לסמסים או לוואטסאפים ולא מתכופף להרים דיסק שנפל? אלה רוב התאונות הקטלניות שמתרחשות במרחב הבין-עירוני. בהובלת הרלב"ד (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ש"כ) ובע"ה, נרתום את הממשלה לשיפור הנושא, וזה יתחיל ויסתיים ביכולות שלנו לשנות את הרגלי ההתנהגות שלנו".

רחל טבת-ויזל, מנכ"לית הרלב"דצילום: אמיל סלמן

סמוטריץ' הרחיב גם על הצורך בתוכניות ארוכות טווח, הן בתחום ההתנהגות והן בתחום התשתיות, ודיבר על רצונו להעניק יותר סמכויות לרלב"ד. "זה גוף שלתפישתי צריך לחזק ולהעניק לו יותר סמכויות. מדובר בתהליך מורכב, כי אף אחד לא אוהב להוציא סמכויות, אבל כיום המטלות של המשרד עצומות – קידום תחבורה ציבורית, התנהגות, תשתיות. הרלב"ד צריכה לקבל כלים כדי שתוכל לעמוד במשימתה. היא עובדת על תוכנית לאומית ממשלית רב-שנתית – להוריד ב-50% את מספר הנפגעים בתאונות הדרכים עד 2030".

השר הדגיש כי צריך להסתכל על המגמות בעולם. "לפי הצפי, עוד עשר שנים ייכנסו רכבים אוטונומיים. אז אולי לא יהיו תאונות דרכים – ולכאורה חבל להשקיע. אבל קבוצות הסיכון של נפגעי תאונות דרכים כאן כדי להישאר: אופנועים, כלים כמו אופניים וקורקינטים, הולכי רגל מבוגרים".

סמוטריץ' הביע תמיכה בהגדלת השימוש בכלי תחבורה דו-גלגליים, אופניים וקורקינטים. "השימוש בהם יגבר וזה תחום חשוב שצריך שיהיה בו שימוש - בעיקר לק"מ הראשון והאחרון - אבל הוא גורר עלייה גדולה בנפגעים. אחד המאבקים שהיו לי מול האוצר היה על תקציב של 100 מיליון לשבילי אופניים. אנחנו בגירעון ואין תקציב ל-2020, אבל שכנענו אותם לתקצב שבילי אופניים מתוך הבנה שאופניים וקורקינטים טובים למרחב התחבורה - אבל חייבים שבילים.

"נשקיע גם במרחב ההליכה ובתחבורה ציבורית. המשבר התחבורתי הרבה יותר חמור ממשבר הדיור. הפיתרון יכול להיות רק בתחבורה ציבורית, אבל ישראל מפגרת בעשרות שנים ביחס למדינות מתוקנות בעולם - אז נשקיע הרבה בתשתיות חבורה ציבורית. אבל בסופו של דבר - האחריות מוטלת על כל אחד ואחת מאיתנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker