טסלה בדרך לפעילות בישראל: מחפשת מנכ"ל מקומי

אילון מאסק מחפש מנהל שירכז את פעילות המכירות ושירות הלקוחות של טסלה בישראל ■ על פי מודעת הדרושים שפירסמה החברה, המנהל בישראל "ייפתח דרכים יצירתיות להרחבת גבולות המשלוחים לקהל האירופי"

אסנת ניר
אסנת ניר
אילון מאסק, מנכ"ל טסלה
מחפש מנכ"ל בישראל. אילון מאסקצילום: Evan Vucci/אי־פי
אסנת ניר
אסנת ניר

אילון מאסק מחפש מנהל שירכז את פעילות המכירות ושירות הלקוחות של טסלה בישראל. על פי מודעת הדרושים שפירסמה החברה, המנהל בישראל יהיה אחראי על אסטרטגית השירות, המכירה והאספקה של החברה בישראל. תפקידו יתמקד ב"יצירת הזדמנויות לבניית המותג בישראל. שיתוף פעולה באופן הדוק עם גורמי השירות, התפעול, התקשורת ופונקציות אחרות שיתרמו ליעדי החברה".

המנהל שייבחר, על פי המודעה, יתבקש "לפתח דרכים יצירתיות להרחבת גבולות המשלוחים של החברה לקהל האירופי, יבחן סוגיות הנוגעות לתחום הנדל"ן של החברה, ישתף פעולה ויסייע בניהול אסטרטגיית הנדל"ן - משלב חיפוש מיקום המשרדים ועד לפתיחה".

פרסום המודעה מאשר את כוונת טסלה להיכנס לפעילות נרחבת בישראל, ועל כוונתה לפעול באמצעים ישירים יותר, על פני שימוש ביבואן מקומי, כפי שנוהגות לעשות ענקיות רכב אחרות.

שינויים בעולם הרכב

יצרנית המכוניות החשמליות טסלה של מאסק הוקמה ב-2003, והיעד שסימנה לעצמה הוא יצירת מכוניות המונעות חשמלית ברמת מכוניות בנזין. לחברה היום שווי שוק של למעלה מ-56 מיליארד דולר.

התנהלותה של טסלה והעומד בראשה, אילון מאסק, נמצאת בשנים האחרונות במוקד פרשיות שונות וביקורת. אך לצד זאת, לא ניתן להתעלם מהשינויים המהותיים שיצרה בעולם הרכב - שאיתגרו חברות אחרות בענף להיכנס לתחומים חדשים ולסמן מטרות לפיתוחים שנראו בעבר כיעד בדיוני רחוק.

כניסתה של טסלה לשוק אילצה יצרניות ותיקות יותר להתאחד ולשתף פעולה על מנת לשרוד בענף. כך למשל נוצרו שיתופי פעולה בין פולקסווגן לפורד, ג'נרל מוטורס והונדה, ומיזוג הענק שנעשה לאחרונה בין פז'ו לפיאט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker