למרות דו"ח מבקר וחוסר ניסיון: אושר מינויו של המנהל החדש לרכבת הקלה בגוש דן

הוועדה לבחינת מינויים בשירות הציבורי אישרה בסוף השבוע את מינויו של חיים גליק לתפקיד מנכ"ל החברה הממשלתית, נת"ע ■ הבחירה בגליק עוררה סערה מכיוון שהוא חסר כל ניסיון בענף התחבורה

אסנת ניר
אסנת ניר
חיים גליק
חיים גליקצילום: דודו בכר

ועדת גילאור, הוועדה לבחינת מינויים בשירות הציבורי, אישרה בסוף השבוע את מינויו של חיים גליק לתפקיד מנכ"ל החברה הממשלתית נת"ע - חודש לאחר שהומלץ לתפקיד על ידי דירקטוריון החברה. מינויו הסופי של גליק לתפקיד מותנה כעת בחתימת שרי התחבורה והאוצר.

הבחירה בגליק לתפקיד מנכ"ל נת"ע - החברה שאמונה על ביצוע פרויקט הרכבת הקלה בגוש דן - עוררה סערה בענף. הסיבה העיקרית לכך נעוצה בעובדה שגליק היה היחיד בין חמשת המועמדים הסופיים לתפקיד שנעדר כל ניסיון בענף התחבורה. כמו כן, גליק "כיכב" בדו"ח חריף שפירסם מבקר המדינה על תקופתו כמנכ"ל אוניברסיטת בר אילן ב-2013-2008.

מנגד, מקורבים להליך האיתור בחברה טענו כי גליק זכה לציון הגבוה מבין המועמדים, על ידי חברת ההשמה. כמו כן, ציינו המקורבים את היכרותו של גליק עם השלטון המקומי בזכות כהונתו עד לאחרונה כמנכ"ל עיריית ראשון לציון.

הדו"ח שפירסם ב-2012 מבקר המדינה הקודם, השופט (בדימוס) יוסף שפירא, מתח ביקורת אישית על גליק ועל נשיא אוניברסיטת בר אילן דאז בעקבות אי סדרים מהותיים, לרבות מינויים פסולים, תנאי העסקה חריגים (שמהם נהנה גם גליק עצמו) והעלמת מידע בדיווחים לממונה על השכר.

גליק פרש מתפקידו לפני פרסום הדו"ח בעקבות עימות עם הסגל האקדמי, והמבקר אסר את מינויו מחדש עד פרסום הדו"ח. לצורך התמודדותו במכרז לניהול נת"ע הציג גליק מכתב מטעם מבקר המדינה הנוכחי, מתניהו אנגלמן, לפיו אין מניעה למנותו.

גליק שימש בעבר גם כמנכ"ל חברת התפעול בעיר הבה"דים של צה"ל. קודם לכן שירת בתפקידים שונים בשירות בתי הסוהר במשך 26 שנה, כשהאחרון שבהם סגן נציב שירות בתי הסוהר.

יו"ר נת"ע, רם בלינקוב, מסר כי הוא מברך על אישור מינויו של גליק ומאחל לו ולחברה בהצלחה: "גליק הוא בעל ניסיון ניהולי עשיר ומוכח במגוון תחומים הכרחיים למשימות שעומדות בפנינו".

פרויקט הרכבת הקלה בגוש דן הוא פרויקט התשתית הגדול ביותר שמקודם בימים אלה בישראל והיקפו כ-45 מיליארד שקל. מנכ"ל נת"ע האחרון, יהודה בר-און, עזב את החברה במאי, על רקע חילוקי דעות בינו לבין בלינקוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker