אחרי הביקורת - האם הצעדים החדשים להקלת הפקקים בנתיב פלוס יועילו?

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' החליט על שורת צעדים להקלת עומסי התנועה בכביש החוף. בין היתר ייפתח חניון באולגה עם 2,000 מקומות חניה ובו שאטלים כל חצי שעה לתל אביב

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
כביש החוף
כביש החוףצילום: רמי שלוש

משרד התחבורה החליט על שורת צעדים בעקבות הפקקים ועומסי שנוצרו לאחר פתיחת "נתיב פלוס" בכביש החוף. אלה השינויים שעליהם החליט שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', ופורסמו לראשונה בחדשות 12:

- חניון באולגה עם 2,000 מקומות חניה ייפתח תוך פחות משבועיים' ובו שאטלים כל חצי שעה לתל אביב. הקו ייצא כל רבע שעה בשעות העומס וכל חצי שעה בשעות השפל.

- פריסת שאטלים מעמק חפר לתל אביב, שייצאו משלוש נקודות הלוך ושוב.

- שני קווי אוטובוס חדשים מכפר יונה.

- יוקמו 4 חניוני חנה וסע גם בנתניה, אחד מהם ברכבת ושלושה במתחם המרכזי. מדובר ב-3,000 מקומות חניה ביעד הסופי ו-2,000 בטווח זמן מידי. הקמת החניונים תתחיל כבר בתחילת השבוע הבא. כמו כן יופעלו שני קווים נוספים מנתניה - אחד בעוד שבועיים ואחד בסוף החודש.

- הרחבת הפנייה מנתניה לכביש החוף.

במקביל, נתיב התחבורה הציבורית בכביש החוף (כביש 2) שמוקם על השוליים במקטע שבין וינגייט לכפר שמריהו לכיוון דרום, צפוי להיפתח מחדש בקרוב. לאחרונה הוא בוטל והנתיב שנלקח לטובת "נתיב פלוס", שימש גם לתחבורה ציבורית.

פעולות האכיפה בנתיבים החדשים יחלו כבר ביום ראשון הקרוב באמצעות אופנועים. הקנס על נסיעה בנתיבי "נתיב פלוס" לנהג שייסע בהם לבדו יעמוד על 500 שקל - גם בכביש החוף וגם באיילון צפון.

גורמים המעורבים ביישום הפרויקט הסבירו כי נתיב התחבורה ציבורית הוא פרויקט שתוכנן להיפתח לפני שהגו את "נתיב פלוס", ולבסוף התעכבו ביישומו. כעת, משהושלמה התקנת מצלמות האכיפה, ייפתח נתיב התנועה לתחבורה ציבורית מחדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker