נגמרו האזהרות: בקרוב - קנסות בנתיבים החדשים בכביש החוף ובנתיבי איילון

הקדמת הטלת הקנסות נבחנת בעקבות עומסי תנועה שנוצרו בכביש החוף, משום שנהגים לא צייתו לכללים המאפשרים נסיעה בנתיבים לכלי רכב עם שני נוסעים ומעלה ■ מנכ"לית משרד התחבורה ושר התחבורה ידונו עם המשטרה וההחלטה צפויה להתקבל בימים הקרובים

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הנתיב החדש באיילון צפון
"נתיב פלוס" באיילון צפוןצילום: נתיבי איילון

בתחילת החודש נפתחו לתנועה הנתיבים המהירים ("נתיב פלוס") בכביש החוף (2) ובאיילון (20), שבהם מותרת נסיעה לכלי רכב עם נהג ונוסע אחד לפחות (בכביש החוף) או נהג ושני נוסעים לפחות (באיילון). הטלת הקנסות בנתיבים, בגובה 500 שקל,  תוכננה להתבצע רק כחודש לאחר פתיחתם, ב-4 בנובמבר. עד אז נהגים מפרים מקבלים אזהרות בלבד אם מדובר בהפרה ראשונה.

אלא שבעקבות עומסי תנועה שנוצרו בכביש החוף, בין היתר מכיוון שנהגים לא צייתו לכללים, נבחנת הקדמת האכיפה, שתתבצע על ידי יחידת אופנועים של המשטרה. מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר, ושר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', ידונו בנושא עם המשטרה וההחלטה צפויה להתקבל בימים הקרובים.

הצורך בהקדמת האכיפה עלה בעקבות זמני הנסיעה הממושכים בנתיבים, לעומת יעדי המשרד. באיילון, שבו נפתח נתיב ייעודי בין מחלף מבוא איילון לקיבוץ גלויות לכיוון צפון, לא חלו שינוים משמעותיים בזמני הנסיעה עבור כלי רכב פרטיים, משום שבכביש היה קיים נתיב תחבורה ציבורית והוא רק הוארך לצורך הפרויקט.

לעומת זאת, בכביש החוף ציר הנתיבים החדשים הוסבו מנתיבים שהיו מיועדים לכלי רכב פרטיים (בהם אין הגבלת מספר נוסעים מינימלית). הנתיבים הרגילים הוסבו בחלק שבין מחלף נתניה לגלילות מערב, לטובת "נתיב פלוס" לנהג ונוסע אחד בלבד, בשני הכיוונים.

הנתיבים תוכננו על פי תחזיות תנועה שצפו את ההשלכות של פתיחת הנתיב והגבלתו לאוטובוסים וקארפולים בהם נהג ונוסע נוסף לפחות. התחזיות צפו כי זמן הנסיעה לרכב פרטי יוארך בכ-20 דקות לאורך כל המתווה ולשאר יקוצר זמן נסיעה דומה בנתיב המהיר הייעודי.

טרמפיסטים במודיעין. במשרד התחבורה בחרו בשינוי התנהגותי הדרגתי
טרמפיסטיםצילום: גיל כהן מגן

טרם ניתן להעריך את מידת הצלחת "נתיב פלוס" לצמצום מספר כלי הרכב הפרטיים בכביש ומעבר לנסיעות משותפות, ואם היעדר האכיפה הוא באמת החסם המשמעותי להצלחת הפרויקט כרגע. כך או כך, נתוני ההצלחה ישפיעו על המשך הפרויקט בצירים נוספים.

"נתיב פלוס" הוא חלק מתוכנית לנתיבי העדפה, שתורחב לכבישים בין-עירוניים נוספים בכניסה למטרופולין תל אביב. מדובר בשינוי דרמטי בגישת המשרד, שהבין כי הגדלת תשתית הכביש לא תוכל להתחרות בעלייה בהיקף הביקוש ומספר כלי הרכב על הכבישים, וכי נדרשים פתרונות מיידים למשבר התחבורתי שנוצר בכבישים.

התוכנית קיימת במשרד התחבורה כבר כשנתיים אך לא יצאה לפועל בגלל התנגדות שר התחבורה הקודם, ישראל כ"ץ, ללקיחת נתיב מרכב פרטי לטובת קארפולים - צעד שאינו פופולרי ציבורית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker