נוסעי האוטובוסים ישלמו את מחיר הפלונטר הפוליטי

החשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, החליט לקצץ 20% מתשלומי הסובסידיה בחודשים מאז ספטמבר, הניתנים לחברות האוטובוסים המפעילות את התחבורה הציבורית ■ "החלטה שכזו, מעבר להיותה בלתי חוקית, מהווה הפרה בוטה ויסודית של הסכמי ההפעלה עליהם חתומה הממשלה"

אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נוסעים בעלייה לאוטובוסצילום: ניר קידר
אסנת ניר

החשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, החליט לקצץ 20% מתשלומי הסובסידיה בחודשים מאז ספטמבר, הניתנים לחברות האוטובוסים המפעילות את התחבורה הציבורית. הסיבה לכך היא היעדר התקציב שנוצר בשל חוסר יכולת לאשר תקציב חדש בממשלה הזמנית, ובייחוד לאור הגירעון שנוצר והיעדר פעילות ועדת הכספים בכנסת, שביכולתה לאשר תוספת תקציב. בנוסף, נמסר לחברות האוטובוסים כי בעתיד ייתכנו שיבושים נוספים בתשלומים.

המשמעות בפועל של החלטת החשכ"ל היא כי חברות האוטובוסים יקבלו תשלום עבור 80% בלבד מהסכום שמגיע להן על פי ההסכמים עם משרד התחבורה והאוצר עבור הפעלת השירות, וייאלצו לממן על חשבונן את הפעלת שירות האוטובוסים או לצמצם אותו.

החשב הכללי, רוני חזקיהוצילום: עופר וקנין

החלטת החשכ"ל הפתיעה וקוממה גם את אמיר אסרף, ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, שכתב למפעילות אתמול (ה') כי הוא "מבקש להתנצל על אופן ההתנהלות של הממשלה ואי העברת כלל התשלומים המגיעים לכם. אנו עושים ככל יכולתנו להסדיר את הנושא, כולל כלל התשלומים עד לתום השנה". אסרף ציין כי שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', מעורב אישית בעניין ומטפל בהתנהלות זו ישירות אל מול שר האוצר, משה כחלון.

במכתב שהעביר אתמול עו"ד עמית גור בשם הפורום לתחבורה ציבורית, ארגון המייצג את חברות האוטובוסים הפרטיות (שאינן אגד ודן), לשרי התחבורה והאוצר הוא כתב כי "החלטה שכזו, מעבר להיותה בלתי חוקית, מהווה הפרה בוטה ויסודית של הסכמי ההפעלה עליהם חתומה הממשלה. בהתאם, אותן חברות מבין חברות הפורום, שלא תהיה בידן האפשרות להעניק את שירותי התח"צ כסדרן, יהיו רשאיות לפי שיקול דעתן הפרטני - לצמצם באופן מיידי (כבר בחגי תשרי) את היקפי השירות, באופן שעלות הפעלתו תהלום את היקפי התשלומים הצפויים על ידי הממשלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker