עובדי קרית הממשלה בתל אביב פנו לקבל העדפה ברמזור לטובתם בצומת עזריאלי

העובדים ביקשו לקבל העדפה ביציאה ובכניסה לחניון קרית הממשלה על ידי הטיית זמן הירוק ברמזורים באזור הצומת בשעות העומס ■ הבקשה סורבה על ידי העירייה מאחר שהיא יוצרת בעיות תחבורתיות מהותיות

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צומת עזריאלי, תל אביב
צומת עזריאלי, תל אביבצילום: אייל טואג

עובדי קריית הממשלה בתל אביב פנו לעיריית תל אביב בבקשה לקבל העדפה ביציאה ובכניסה לחניון קרית הממשלה על ידי הטיית זמן הירוק ברמזורים באזור צומת עזריאלי בשעות העומס, ושינוי הגל הירוק בסביבת הצומת בעקבות זאת. הבקשה מגיעה פחות משנה אחרי שהעובדים יצרו שיבושים קשים בשירותים חיוניים לציבור בגלל פקק בכניסה לחניון, מה שהביא לכך שהם קיבלו תוספות שכר של חצי שעה יומית למשכורת.

הבקשה סורבה על ידי העירייה מאחר שהיא יוצרת בעיות תחבורתיות מהותיות בצומת, העמוס והגדוש גם כך. ואולם לא מדובר בבקשה ראשונה להטבה תחבורתית מצד העובדים בצומת, הסובל מבעיות תחבורתיות קשות.

השינויים שהעובדים מבקשים ליצור, על חשבון נהגים בצירים המנוגדים בצומת והתחבורה הציבורית, בעייתיים מכמה סיבות. ראשית, שינוי זמן הירוק בצומת שובר את הגל הירוק שתוכנן בצומת דה וינצי (צומת קרליבך־החשמונאים מכיוון מזרח), ויגרור עומסי תנועה כבדים לכיוון מערב.

אם לא די בכך, עובדי קרית הממשלה ביקשו גם לעצור את היציאה מהקריה משער ויקטור (שער הקריה שנמצא על רחוב קפלן) כדי לצמצם את כמות כלי הרכב שנוסעים בציר שאינם מכיוון קרית הממשלה. בקשה זו סורבה מצד העירייה מאחר שאין לה יכולת השפעה על מתחם הקריה שנמצא באחריות קב"ט הקריה.

תשתיות הכביש באזור קרית הממשלה אמנם אינן עומדות בביקוש ההולך וגובר, אך מתן הטבה נוספת לשימוש ברכב פרטי על חשבון תחבורה ציבורית, לעובדים שגם כך נהנים מהטבות כאחזקת רכב וחניה, אינה פתרון לטיפול בבעיית הפקקים החמורה בצומת.

"הגענו למצב אבסורדי שבו אנשי ממשל שעובדים במקום המרכזי ביותר בישראל מבחינת תחבורה ציבורית, ממשיכים לנסוע במכונית פרטית" אומרת יעל דורי, ראש תחום תכנון באדם טבע ודין. "זאת, בשל ההטבות שהמדינה נותנת להם בדרך של רכיב הוצאות הרכב בשכר. מצד אחד המדינה רוצה לעודד מעבר לנסיעה בתחבורה ציבורית ומצד שני מעודדת 150 אלף עובדי מדינה להמשיך להשתמש במכונית הפרטית. המדינה חייבת להפוך את סדר העדיפויות ולתמרץ את מי שמגיעים לעבודה באמצעים חלופיים".

מעיריית תל אביב נמסר: "הסוגיות שהועלו נבחנו על ידי אגף התנועה ולא ניתן לבצע את השינויים. העירייה הסבירה לעובדים כי יצירת העדפה ברמזור לטובתם תגרור בעיות תחבורתיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker