לאחר התפטרות המנכ"ל: שני בכירים נוספים בנת"ע התפטרו

סמנכ"ל המשאבים בחברה הודיע על התפטרותו, לאחר שגם היועצת המשפטית עשתה כן. השניים מקורבים למנכ"ל המתפטר, יהודה בר-און ■ באחרונה הביעה היועצת מחאה על כך שהיא ממודרת מוועדת האיתור למנכ"ל החדש

אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחילת העבודות להקמת הרכבת הקלה בתל אביב, שבאחריות
חברת נת"ע
תחילת העבודות להקמת הרכבת הקלה בתל אביב, שבאחריות חברת נת"עצילום: עופר וקנין

חודשיים וחצי לאחר שמנכ"ל נת"ע הודיע על עזיבתו - הודיע הערב (ד') מקורבו, סמנכ"ל המשאבים בחברה שרון וולפר, על התפטרותו. זאת לאחר שהיועצת המשפטית של החברה בחמש השנים האחרונות, טל דגן, התפטרה גם כן השבוע.

טל דגןצילום: אתר נת"ע

וולפר ניהל בנת"ע את מכרז ה-ppp של הקו הירוק והסגול. דגן שימשה כמשקיפה בוועדת האיתור להליך בחירת מנכ"ל החברה המתנהל בימים אלה. זו כוללת חמישה נציגים מדירקטוריון החברה בנוסף לנציג מרשות החברות. בנוסף, שימשה כמזכירת החברה. 

גורמים בחברה מתארים אווירה מתוחה השוררת בחודשים האחרונים בין ההנהלה שיהודה בר-און עמד בראשה לעובדים, וכי בכירים נוספים מחפשים את דרכם החוצה. גם קצין הבטיחות של החברה, שחר פז, הודיע על עזיבתו נוכח התפטרותו של המנכ"ל.

שרון וולפרצילום: אתר נת"ע

היועצת דגן עוזבת את התפקיד לאחר חמש שנים שכיהנה בו. היא אחת מהחתומים על מכתב שנשלח למשרד האוצר לאחר התפטרות המנכ"ל בסוף מאי. במכתב הביעו סמנכ"לים תמיכה במנכ"ל הפורש, וקראו למשרד האוצר להתערב במשבר שנוצר בחברה - ולהחזיר את בר-און לתפקידו. בנוסף, על המכתב חתמו בכירים שמקורבים לבר-און, והגיעו בגללו לנת"ע. החתימה של דגן על המכתב נתפסה על ידי חברי הוועדה כמנוגדת לממשל תאגידי ראוי. בנוסף, לשיטתם היא הציבה את היועצת המשפטית בניגוד עניינים. 

התפטרותו של בר-און התרחשה על רקע מתיחות בינו לבין היו"ר, רם בלינקוב. מאז שנכנס לתפקידו לפני מספר חודשים, הביע בלינקוב את חוסר שביעות רצונו מהתנהלות המנכ"ל בישיבות הדירקטוריון. המחלוקת העיקרית בין השניים היתה סביב התנהלות נת"ע במכרזים, ומידור הדירקטוריון מסוגיות תקציביות.

יהודה בר-אוןצילום: דודו בכר

הדירקטוריון אינו מעורב במכרזים הגדולים שבהם החברה מעורבת, אף על פי שתחת אחריותה של נת"ע שני פרויקטים משמעותיים: הרכבת הקלה בתל אביב וקידום המטרו. בר-און תמך בדרך העבודה הקיימת, בזמן שבלינקוב ביקר אותה בטענה כי שיטת העבודה מונעת מהדירקטוריון לפקח על התקציבים שמנוהלים על ידי נת"ע.

בר-און הצדיק את עמדתו בעזרת דגן, שגיבתה את ההתנהלות הנוכחית. בלינקוב אמר כי חוות הדעת המשפטית אינה מקובלת עליו. גורם בכיר ציין כי העובדה שבלינקוב היה שונה באופיו מהיו"ר הקודם, יאיר שמיר, שמיעט להתערב בנעשה בחברה, תרמה גם היא למחלוקות בינו לבין המנכ"ל העוזב. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker