הרכבת מציגה: הקמת חניוני אופניים מאובטחים - בעלות של 20 מיליון שקל

בעוד ששר התחבורה שוקל את האפשרות להגביל העלאת אופניים לקרונות, רכבת ישראל מקימה חניונים בהשקעה כספית עצומה - שיעילותם מוטלת בספק ■ הסכום יספיק להקמה של ארבעה חניונים בלבד, שייצרו מקומות חניה לפחות מ-10% מכמות העולים ויורדים עם אופניים ביום ברכבת

מירב מורן
מירב מורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוב הרוכבים עולים לקרונות עם האופניים, שכן הם זקוקים להם בשני קצוות המסע
רוב הרוכבים עולים לקרונות עם האופניים, שכן הם זקוקים להם בשני קצוות המסעצילום: בלומברג
מירב מורן
מירב מורן

רכבת ישראל הודיעה כי תקים בשנה הבאה ארבעה חניוני אופניים אוטומטיים, במהלך שעלותו 20 מיליון שקל. הסכום יספיק להקמה של ארבעה חניונים, שייצרו מקומות חניה ל-500 אופניים או קורקינטים, שהם פחות מ-10% מכמות העולים ויורדים עם אופניים ביום חול ממוצע ברכבת, כך לפי סקר שעשתה רכבת ישראל, שבו נספרו 5,500 נוסעים שנסעו או הגיעו לרכבת באופניים בתחנות שונות.

בעוד ששר התחבורה שוקל את האפשרות להגביל העלאת אופניים לקרונות, רכבת ישראל מחליטה על מהלך הקמת חניונים בהשקעה כספית עצומה, שיעילותו מוטלת בספק. מהסקר עלה כי רק חמישית מהרוכבים בחרו להשאירם בחניה בתחנה. רוב הרוכבים עולים לקרונות עם האופניים - שכן הם זקוקים להם בשני קצוות המסע - ולכן החניונים אינם רלוונטים לצרכים שלהם.

על אף ששליש מרוכבי האופניים שנוסעים ברכבת יוצאים ונכנסים בארבע התחנות של תל אביב, רק אחד מהחניונים יוקם בתחנה תל אביבית - תחנת סבידור מרכז, שבה נרשמו בסקר 117 רוכבים שנכנסו עם האופניים לרכבת ו-71 שהחנו את האופניים בתחנה. שאר החניונים יוקמו בתחנות הרצליה, נתניה ובאר שבע צפון.    

אופניים בקרונות רכבת ישראל. 5,500 רוכבים מגיעים עם אופניים לרכבת ביום
אופניים בקרונות רכבת ישראל. 5,500 רוכבים מגיעים עם אופניים לרכבת ביוםצילום: חיים טרגן

חניונים אלו הם מתקן מאובטח, שמגן על כלי הרכב מפני גניבות, השחתה ופגעי מזג האוויר. הם יאפשרו חניה בחינם למשך 12 שעות, ואחריהן יחויב הרוכב ב-3 שקלים בכל שעה. החברה שתקים את המתקנים היא Parking 38, מקבוצת האחים יעקובי, והיא תהיה האחראית לתפעולם.

רכבת ישראל מסרה כי בחירת התחנות לשלב הניסוי נבעה משילוב של תחזית ביקוש לשירות וזמינות קרקע מתאימה להקמת המתקנים. "תחנות אלה נבחרו לאחר עבודת מטה שביצע אגף הלוגיסטיקה ברכבת ישראל, אשר כללה ניתוח כמות רוכבי האופניים בתחנות המוצא, במטרה לאפשר הקטנה במספר זוגות האופניים שמוכנסים לקרונות הרכבת, ובכך להפחית את העומסים ולשפר את השירות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker