עיריית חולון עתרה נגד הפקעת שטחים על ידי נת"ע: "תגרום לסכנה בריאותית"

בעירייה מעוניינים שנת"ע, האחראית על פרויקט הרכבת הקלה, תשתמש בקרקעות מבלי שיעברו לבעלותה ■ "עלולים להיגרם נזקים חמורים לשלום הציבור"

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרכבת הקלה
אסנת ניר
אסנת ניר

עיריית חולון עתרה בשבוע שעבר לבג"ץ במטרה למנוע הפקעת שטחים לטובת נת"ע, שאחראית על פרויקט הרכבת הקלה בתל אביב. בתוך כך, הגישה העירייה בקשה למתן צו מניעה זמני להפקעת השטחים.

בעתירה טענה העירייה כי המדינה מעוניינת להפקיע את השטחים הציבוריים ללא תיאום; וכי ההפקעה תגרום לסכנה בטיחותית ובריאותית. את העתירה הגישו עורכי הדין אייל מאמו ויגאל יוסף ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

רשת קווי הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב

בחולון צפוי לעבור הקו הירוק של הרכבת הקלה. הקו יעבור ברחובות ראשיים, ובהם סוקולוב, ברקת, שדרות לוי אשכול ושדרות ירושלים, שאותם מבקשת נת"ע להעביר לשליטתה ללא זמן מוגבל.

נת"ע שלחה לפני כשנה לעיריית חולון בקשה להפקעת השטחים, אבל העירייה סברה שהעברתם צריכה להיעשות במסגרת הסכם. המודל האידיאלי מבחינתה הוא שנת"ע תשתמש בקרקעות מבלי שהן יעברו לבעלותה. נת"ע סירבה לכך וב-6 ביוני שלחה צווים שמודיעים כי השטחים יופקעו תוך שבעה ימים. 

בניית הרכבת הקלהצילום: אייל טואג

מודל דומה לזה שהציעה עיריית חולון קיים בתל אביב. בערים אחרות שבהן צפויה לעבור הרכבת הקלה, כגון רמת גן, נת"ע פועלת ללא הפקעה.  

עו"ד מאמו מסר כי "במקרה שבו בית המשפט לא יעכב את ההתנהלות הדורסנית של נת"ע, עלולים להיגרם נזקים חמורים לשלום הציבור". בית המשפט צפוי להחליט בנוגע לצו המניעה בימים הקרובים.

מנת"ע נמסר כי "נת"ע שואפת לפעול בהסכמות ובשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות. לצערנו, עיריית חולון בחרה להציב דרישות סחטניות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים המאיימות לעכב את הקו הירוק. לפיכך הוחלט להפקיע את שטחי התוואי בעיר לצורך קידום הפרויקט לטובת התושבים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker