קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי פתחה מעבדת חדשנות לסטארט-אפים בתל אביב

המעבדה תשמש לבדיקות של טכנולוגיות חדשות על כלי רכב ■ קרן ההשקעות של הקבוצה מתכננת להשקיע כמיליארד דולר בחמש השנים הקרובות בסטארט-אפים, יזמים וחברות טכנולוגיה

אסנת ניר
אסנת ניר
ניסאן
ניסאן צילום: אייל טואג

מעבדת חדשנות לסטארט-אפים בתחום הרכב נפתחה אתמול (ב') בתל אביב על ידי קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי. המעבדה, שנפתחה בשיתוף רשות החדשנות ועיריית תל אביב, הוקמה בפארק עתידים, שנמצא בבעלות משותפת של עיריית תל אביב-יפו ואוניברסיטת תל אביב. המעבדה פועלת בשותפות עם CityZone, מיזם לניסויים בתחום עיר חכמה של תל אביב. 

קרן ההשקעות של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובשי (Alliance Ventures) מתכננת להשקיע כמיליארד דולר בחמש השנים הקרובות בסטארט-אפים, יזמים וחברות טכנולוגיה. על פי קבוצת הרכב, הקרן כבר השקיעה בקרן הישראלית מניב מוביליטי (Maniv Mobility), שעוזרת לסטארט-אפים ישראלים בתחום הרכב.

המעבדה תשמש לבדיקות של טכנולוגיות חדשות על כלי רכב, בדגש על טכנולוגיות של סנסורים לכלי רכב אוטונומיים, הגנת סייבר וביג דאטה. לפי קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי, צוות המעבדה מבצע בימים אלה בדיקות היתכנות ליותר מעשרה אבות טיפוס של טכנולוגיות, ובהם Apollo Power ,Autotalks ,Argus BrightWay Vision Electreon ,Enigmatos ,IRP Systems ,Karamba ,Moodify ,Saferide ו-Upstream.

קבוצת רנו־ניסאן־מיצובישי היא אחת מחמש זכייניות שזכו באוגוסט האחרון במכרז של רשות החדשנות, להפעלת מעבדות לחדשנות טכנולוגית. המעבדה פעולת כחלק מתוכנית שמסייעת לסטארט-אפים, במימון של פיתוח טכנולוגיות בתחום תחבורה עתידית. לקבוצה מעבדות גם בארצות הברית ובסין. 

רנו הפסיקה את פעילותה בישראל, לאחר שב-2013 קרס מיזם בטר פלייס של שי אגסי, שהתבסס על צי המכוניות החשמליות של החברה. ההתעניינות המחודשת בישראל החלה לפני כשלוש שנים בעקבות פגישה מקרית של נציגי קבוצת הרכב עם זיוה איגר, מנהלת הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי (הרשפ"ת) במשרד הכלכלה. 

סופי שמידלין, מנהלת ההנדסה המתקדמת ברנו־ניסאן־מיצובישי, אמרה בראיון ל-TheMarker לפני כשנה כי "הפרויקט של בטר פלייס היה שאפתני מאוד וכמו כל פרויקט גדול, יש לפעמים הצלחה ולפעמים אין. למדנו ממנו הרבה. לגבי פתיחת מעבדה בישראל היא אמרה כי "אנו מזהים מקומות רבים בעולם שבהם יש אקו־סיסטם שמתמחה בתחומים ספציפיים. יש לנו ממה ללמוד מהם. אנחנו מאמינים שישראל היא אחד המקומות שצריך לפעול בהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker