אפולו פאוור ורנו יערכו ניסוי להנעת רכב חשמלי באמצעות יריעה סולארית

אפולו פאוור תתקין את היריעה על גג רכב חשמלי מסוג ZOE Renault ■ היריעה תאפשר הקטנה של הסוללה ברכב והטענתה גם ללא חיבור לחשמל

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טעינת מכונית חשמלית של רנוצילום: אלון רון
אורה קורן

אפולו פאוור בוחנת יישום יריעה סולארית על רכב חשמלי. החברה, שמפתחת מוצרים ופתרונות טכנולוגיים בתחום האנרגיה הסולארית, התקשרה עם נציגה רשמית של מעבדות החדשנות של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי בהסכם, ללא תמורה, להתקנת היריעה על גג רכב חשמלי מסוג ZOE Renault.

יריעה סולארית, שמשקלה רק כמה קילוגרמים, ומוצבת על גג רכב חשמלי, תוכל להטעין חלקית את הסוללה ולהאריך את משך הנסיעה. אותה יריעה יכולה גם להטעין את הסוללה של הרכב בזמן עצירה. שימוש ביריעה יוכל להקטין את הסוללות המותקנות בכלי הרכב החשמליים, שחלק מהחיסרון שלהן הוא משקל, שטח איחסון וטווח נסיעה.

חברת אפולו פאוור מפתחת, בין היתר, יריעות סולאריות שמשקלן נמוך בהרבה מזה של הפנאלים הסולאריים, כדי לייצר חשמל נקי וזול יחסית – בכל מקום שבו יש אור שמש. בינואר השנה הודיעה החברה כי החברה הבת, סולארפיינט, ביצעה התקדמות טכנולוגית משמעותית בפיתוח יעילות היריעות הסולאריות הגמישות. כחלק מעבודות הפיתוח של היריעות הסולאריות, הצליחה החברה לראשונה לייצר יריעה סולארית גמישה ובעלת יעילות המרת שמש לחשמל של עד כ-12%. זאת לעומת תאים סולאריים בודדים וקטנים שהמרתם לחשמל היא עד 7.5%, שיוצרו עד להתקדמות הטכנולוגית החדשה.

עודד רוזנברג, מנכ"ל אפולו פאוור אמר כי "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם מעבדת החדשנות של רנו-ניסן-מיצובישי. החברה סימנה בתקופה האחרונה את תחום הרכב החשמלי כאחד משוקי היעד האסטרטגיים של החברה וזוהי הזדמנות עבורנו לבחון את היריעה הסולארית הגמישה שפיתחנו על גבי רכב חשמלי ובתנאי שטח – תוך ביקורת של אנשי מעבדת החדשנות של הקונצרן.

"שוק הרכב החשמלי צובר תאוצה בשנים האחרונות והופך למרכיב מרכזי בפסי הייצור של יצרניות הרכב. אנחנו מאמינים שהיריעה הסולארית הגמישה שפיתחנו יחד עם הקונספט הייחודי של הדבקת היריעה לאחר סיום ייצור הרכב וללא שינויים בכלל במפרט הרכב - מהוות יתרון תחרותי על גבי מתחרינו בתחום וכן שהשימוש ביריעה שלנו הוא בעל פוטנציאל לעזור לאתגר הגדול של הטענת סוללות הרכבים החשמליים בכך שהיריעה מוסיפה לרכב יכולת הטענה גם ללא תשתית – במקומות שכיום לא ניתן להטעין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker