כמעט אסון: רכבת נוסעים נכנסה למסילה שבה בוצעו עבודות תשתית ופגעה במכלי גז

בשל חשש לדליפה פונו משם העובדים, אחד מהם נפגע ברגלו באורח קל ■ 25 נוסעים שהיו על הרכבת פונו לתחנת כפר סבא נורדאו הסמוכה

אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רכבת
רכבתצילום: עופר וקנין

אירוע בטיחותי חמור התרחש אתמול (א') בלילה סמוך לחצות, כשהוכנסה ככל הנראה בשל טעות אנוש רכבת נוסעים למסילה שעליה התבצעו עבודות תשתית, ליד לתחנת כפר סבא נורדאו.

הרכבת פגעה בכמה מכלי גז ששימשו לריתוך, ואלה החלו לדלוף. אמנם לא חל פיצוץ בשום שלב אך תוצאות אירוע זה יכלו להיות קטלניות הרבה יותר.

הכניסה למסילה גרמה לחבלה ברגלו של אחד העובדים כתוצאה מהפינוי הדחוף של העובדים במקום על ידי משגיחי הבטיחות. 

פגיעה במסילת הרכבת ליד תחנת כפר סבא
המסילה שנפגעהצילום: עובדי הרכבת

פקח הרכבת פינה את 25 הנוסעים שהיו על הרכבת חזרה לתחנת כפר סבא נורדאו. לאחר מכן חזר הפקח וביצע סריקה ברכבת, ולאחריה פונה לבדיקות רפואיות, בשל חשש לשאיפת גז. 

במכתב שנשלח לעובדים נכתב "לאור חומרת האירוע ותפיסת הארגון את נושא הבטיחות כערך עליון, הנחה המנכ"ל בפועל על הפסקת כל להעבודות התפעוליות למשך שעה - למעט רכבות נוסעים - לטובת קיום שיחות בטיחות".

הרכבת עדכנה כי מנכ"ל הרכבת בפועל, אורי שריר, הנחה למנות ועדת בדיקה, שתבדוק את האירוע אותו מגדירה החברה כחמור של "כמעט ונפגע". למקום הגיע חוקר תאונות ומנהלים בכירים, שהחלו לאסוף את ממצאי הבדיקה, ואלו יועברו לוועדה. 

עוד הנחה מנכ"ל הרכבת בפועל, על כנסי בטיחות בימים הקרובים בכל החטיבות התפעוליות, לריענון הנחיות הבטיחות. רכבת ישראל מסרה כי רואה את האירוע בחומרה, תחקור אותו לעומק, ותסיק את המסקנות הנדרשות ממנו.

לפני כחצי שנה נשמעו עדויות לכשלי בטיחות חמורים בקו הרכבת המהירה בין תל אביב לירושלים. ערן זפוליו, מי שהועסק כמנהל עבודה ואחראי על נושא הבטיחות בחברת סמי הספרדית, המבצעת את הפרויקט, העיד כי "כל ערב אני חותם על ליקויים – כלי צמה מסילתיים ללא אישור עבודה או פסולים, עובדים שהגיעו ללא תעודת זהות. היתה שריפה ברכבת של כלי מסילתי ואף אחד לא רצה לפרסם את התמונה. האחראי על הכיבוי יכול לאשר את זה. בחברת סמי רוצים שאשתוק. אני לא מוכן. אני מדבר מדם לבי. הממונים עלי אומרים לי לעצום עין".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker